Předchozí
1 z 7
Další

Zdravotní sestra Michaela Krausová: Jednou se chci podívat na Maledivy

Narodila jsem se v roce 1991 v Mladé Boleslavi, kde jsem chodila do školy až do osmé třídy. Pak jsme se s matkou přestěhovaly do Uhlířských Janovic, kde jsem vychodila devátou třídu. V Kolíně jsem vystudovala Střední zdravotnickou školu. V té době jsem se různě stěhovala z místa na místo.

Michaela Krausová.Zdroj: Deník / Miroslav S. Jilemnický

V Nymburce jsem začala bydlet v jednom bytě se svojí kamarádkou před šesti lety. Dnes už bydlím s přítelem. Začala jsem pracovat v nymburské nemocnici jako zdravotní sestra. V současné době z našeho chirurgického oddělení udělali suspektní infekci, což znamená, že k nám přijímáme pacienty podezřelé na onemocnění Covid 19.

Michaela Krausová.Zdroj: Archiv M. Krausové

Současná situace se mě pracovně dotkla především tak, že mě obtěžuje náročné oblékání se spoustou ochranných pomůcek, než jdeme k pacientům. Další velké rozdíly nevidím. Šla jsem do toho dobrovolně a strach z nákazy nevnímám. Beru to tak, jak to je. Neřekla bych, že současná situace je pro mě nějak náročnější.

Michaela Krausová.Zdroj: Deník / Miroslav S. Jilemnický

Původně jsem chtěla být veterinářkou, protože miluju zvířata, hlavně psy. Ale na veterinu byla potřeba hodně chemie a učit se a já nejsem studijní typ. Druhá možnost pak byla zdravotní škola, což chtěla i mamka. Mít ze mě sestřičku. Ona ale neviděla spoustu věcí kolem té profese. Představovala si, že budu píchat injekce a brát lidem krev. Ale to přebalování lidí a další méně příjemné věci už ne. Musím přiznat, že i já jsem po první praxi přemýšlela, že to na zdrávce zabalím, že to zkrátka "nedám". Ale člověk si zvykne na všechno.

Michaela Krausová.Zdroj: Archiv M. Krausové

Práce mě baví. Baví mě pomáhat lidem. Možná ještě více by mě naplňovalo mít vlastní zvířecí útulek. V současnosti mám fenku Lady, kterou jsem si vzala od myslivců. V té době to byl psychicky zlomený pes. Myslivci ji cvičili na hony, ale ona se začala bát výstřelů. V tu chvíli ji strčili do nějakého kotce a už si ji nevšímali. Mně v té době po 16 letech umřel pes. Přes známého mi byla nabídnuta tahle fena. Řekla jsem si: proč ne. Po čase jsme zjistili, že má atopickou dermatitidu, tedy je alergická na řadu vnějších vlivů, třeba na pyl nebo roztoče. Dvakrát do roka jí vypadá srst. Škrábe se, má záněty v uších, péče o ní je opravdu náročná. Takže na veterině jsme skoro pořád.

Michaela Krausová.Zdroj: Archiv M. Krausové

Volný čas trávím ráda na procházkách a se svojí nejlepší kamarádkou. Taky rádi jezdíme s přítelem na výlety. Je nevýhodu, že při našich zaměstnáních se časově trochu míjíme, ale jakmile je možnost, hlavně v létě, tak vyrážíme. Letos ale žádnou speciální dovolenou nechystáme. U nás v nemocnici se vracíme do normálu a bude se více operovat. Myslím, že budu dosti vytížená. Ne, že bychom si nemohli vzít dovolenou, ale bude to náročné. Letos to opravdu vidím spíš jenom na ty výlety, hlavně po okolí.

Michaela Krausová.Zdroj: Deník / Miroslav S. Jilemnický

Jednou bych se chtěla podívat na Maledivy. Prohlížela jsme si nějaké prospekty a líbí se mi moc chatičky v oceánu. Prostě klid. Nepotřebuju luxusní hotely, ale užívat si tam tu pohodu. A když už, tak třeba aspoň na měsíc.

Michaela Krausová.Zdroj: Archiv M. Krausové