Předchozí
1 z 4
Další

Čtyřiatřicetiletý fotbalový brankář Petr Malý se narodil v Praze, ale od malička žil na Kolínsku. „Jako mimino jsem žil v Kolíně. V předškolním věku jsme se odstěhovali do Veltrub,“ prozradil Petr. Na základní školu začal chodit do Veltrub. Do třetí třídy přestoupil na 6. Základní jazykovou školu v Kolíně. „S fotbalem jsem začal v pěti letech ve Veltrubech,“ připomněl. Brankářem od začátku nebyl: „Nejprve jsem byl řízný bek, akorát se mi nechtělo tolik běhat. Zkusil jsem ještě stopera, až jsem se dostal do brány.“

Fotbalový brankář Petr Malý.Fotbalový brankář Petr Malý.Zdroj: Deník/Michal Pavlík

V brance je tedy Petr Malý od mladších žáků. „S lehkou pauzou jsem byl ve Veltrubech do jedenácti let. Na chvíli jsem si odskočil do AFK Kolín,“ popisoval svou kariéru během základní školy. V průběhu žákovského věku přestoupil už jako gólman znovu do AFK. „Tam jsem chytal až do dorostu. Pak fotbalový oddíl neměl svůj A tým a my jsme byli nuceni odejít do jiných klubů,“ litoval Malý. To už bylo po střední škole, kterou dokončil v Kolíně na „Stavebce“ zdárně udělanou maturitou.

Fotbalový brankář Petr Malý.Fotbalový brankář Petr Malý.Zdroj: Deník/Michal Pavlík

Na vysokou školu Petr Malý nešel, i když ho studium lákalo. Hlavně sportovní management. „Stavařina pro mě nebyla. I když jsem u ní částečně zůstal. Kvůli fotbalu, který bych časově nezvládal, jsem na vysokou nešel,“ prozradil. V kategorii dospělých vystřídal „Maloš“ mnoho klubů i soutěží. Zahrál si v divizní Velimi nebo třetiligové Vlašimi. Jeho kroky směřovaly i do Chrudimi, Kouřimi, Polep, Červených Peček, Nymburka a naposledy do Kutné Hory.

Fotbalový brankář Petr Malý.Fotbalový brankář Petr Malý.Zdroj: Deník/Michal Pavlík

A co vlastně fotbalový brankář dělal během svého fotbalového putování za práci? „Hned po škole jsem dělal v Geosanu na přípravě staveb. Čím přibývalo cestování do Chrudimi a Vlašimi, tak jsem musel najít vhodnou práci. Pracoval jsem v reklamní agentuře na pozici pomocného technika. Následně přišel nejlepší krok, kdy jsem začal podnikat s tátou v oblasti požární bezpečnosti, což dělám do teď. Dokonce jsme založili společnost a máme své zaměstnance,“ odpověděl Petr Malý.

Fotbalový brankář Petr Malý.Fotbalový brankář Petr Malý.Zdroj: Deník/Michal Pavlík