Předchozí
1 z 6
Další

Petr Procházka: Dovolená u moře mi nic neříká  

Narodil jsem se v dubnu 1981 v podkrkonošském městečku Hostinné, odkud jsme s rodinou relativně záhy přesídlili na Nymbursko. Láska k lesům a kopcům však ve mne přetrvala po celý dosavadní život. Vystudoval jsem nymburské gymnázium J. A. Komenského a po absolvování vojenské služby jsem se začal profesně věnovat logistice a dopravě. Silnice a železnice mne provázejí profesně již více než 20 let. Na život v Polabí jsem si delší dobu zvykal, až jsem postupně zjistil, že Nymburk je jedno z těch nejlepších míst pro život.

Petr ProcházkaZdroj: archiv P. Procházky

Mým velkým koníčkem je cestování. Po většinu roku rád poznávám krásy naší země. Vlakem nebo autem přejedete napříč naší vlastí za několik málo hodin a tak rád spontánně vyrážím na výlety do neznáma. Velkou inspirací pro takové výlety je mi hra Geocaching, jejíž prostřednictvím může člověk odhalit krásná místa stranou zájmu hlavních turistických tras. Přespat v lese pod širákem, na louce ve stanu, nebo v horské chalupě a další den se znovu vydat na túru, to je podle mne ideální způsob trávení volného času.

Petr ProcházkaZdroj: archiv P. Procházky

Každý rok se zároveň snažím vycestovat i někam za hranice. Dovolená u moře mi nic neříká. Z míst, která jsem navštívil mám nejraději Turecko, Maroko, Pobaltí, Ukrajinu, či Bulharsko a Rumunsko; Istanbul, rozkročený na dvou světadílech, je podle mne nejkrásnější město světa. A tím nejkrásnějším neměstským místem je pro mne už zhruba 7 let oblast českých vesnic v rumunském Banátu. Se ženou a přáteli tam jezdíme dvakrát do roka. V létě na festival a v zimě přivítat příchod Nového roku. Na všech mých cestách je mi společníkem a pevnou oporou manželka Jiřina.

Petr ProcházkaZdroj: archiv P. Procházky

Jsem tak trochu požitkář. Rád se dobře najím, a proto rád a dobře vařím. Mám rád český národní poklad - pivo. V rámci cestování po Čechách tak navštěvuji také místa, kde se pivo vaří. Navštívil jsem zhruba 100 českých pivovarů a minipivovarů ve všech koutech této země. A ještě mi jich zhruba 4 x tolik zbývá. Mým koníčkem je sbírání pivních sklenic a půllitrů, mám jich dost přes dvě stovky. Nejlepší je pivo, které se pije přímo ze značkového skla onoho pivovaru.

Petr ProcházkaZdroj: archiv P. Procházky

Od raného dospívání mám rád hudbu. Několik let jsem si léto nedovedl představit bez návštěvy několika hudebních festivalů. Tím kultovním pro mne byl český Woodstock v Trutnově, který jsem navštívil bezmála patnáctkrát. Ale i na spoustu dalších větších či menších mám báječné vzpomínky. V Banátu se každý rok koná festival na podporu zde žijících našich krajanů, kam jezdí hrát české kapely a vystupovat další zajímavé osobnosti. Komorní hudebně divadelní festival v srdci Rumunska určený pro omezený počet lidí má tu nejúžasnější atmosféru a jeho návštěvu alespoň jednou za život musím doporučit každému.

Petr ProcházkaZdroj: archiv P. Procházky

Od roku 2013 se aktivně zajímám i o politiku. Situace a atmosféra v naší společnosti mi není lhostejná a cítím v sobě dostatek energie, abych se do politiky zapojil. Svůj politický život jsem spojil s Piráty, kterým věřím a jejichž program je pro mne srozumitelný a mohu se s ním ztotožnit. V Nymburce společně vedeme PiKNyk - Pirátskou Kancelář Nymburk. Chystáme pásmo cestovatelských přednášek, promítání filmů, ale třeba také ukázky tisku na 3D tiskárně, kterou pro PiKNyk získáme ještě v tomto roce. Na podzim v roce 2020 jsem se za tuto stranu stal krajským zastupitelem ve Středočeském kraji a pevně doufám, že na předchozí radosti a koníčky zbyde do budoucna ještě alespoň trochu času.

Petr ProcházkaZdroj: archiv P. Procházky