Předchozí
1 z 5
Další

Milan Čejka: Od poloviny 90. let se starám o kroniku  

Mám sice středoškolské technické vzdělání, ale velice rád pracuji na zahradě. Pěstování zeleniny a ovoce je v podstatě můj celoživotní koníček. Tento vztah jsem zřejmě zdědil po předcích, protože dědeček s babičkou měli v minulém století v Libici nad Cidlinou zemědělské hospodářství. Snímek je z naší zahrady v Libici.

Milan Čejka.Zdroj: archiv M. Čejky

K mým velkým zálibám patří poznávání historie. Patrně za to může knížecí rod Slavníkovců náležící od 10. století k Libici. Ale vůbec dějiny českého národa považuji za hodně zajímavé a poučné. V mnohém i pro dnešní složitou dobu. Obdivuji našeho prvního prezidenta TGM. Snímek zachycuje prezidentovu jezdeckou sochu v Lánech.

Milan Čejka.Zdroj: archiv M. Čejky

Třetím celoživotním zájmem je amatérské divadlo. Od sedmdesátých let patřím do libického Divadelního spolku Vojan. Hrál jsem v celé řadě různých inscenací, od pohádek přes hry s vážnější tématikou ke komediím. Snímek pochází z inscenace Vladimíra Zajíce Mistr Jan aneb Naše kaše.

Milan Čejka.Zdroj: archiv M. Čejky

Rád cestuji a v posledních letech jsme s manželkou navštívili celou řadu evropských zemí. V podstatě křížem krážem, tedy ze severu od Norska po ostrov Maltu. Potom ze západu od Anglie až po Turecko. A navštívili jsme i Asii a Afriku. Jedná se výhradně o poznávací zájezdy. Rád také fotím a o navštívených zemích zemích vždy něco napíšu. Moje postřehy, dojmy a zážitky vycházely v minulých letech i v Nymburském deníku. Ostatně není žádným tajemstvím, že s regionálním tiskem dlouhodobě spolupracuji. Snímek je z Minojského paláce v Knossosu na Krétě.

Milan Čejka.Zdroj: archiv M. Čejky

Narodil jsem se koncem první poloviny minulého století v Kolíně, ale v podstatě pořád žiji v Libici. S manželkou Janou máme dva syny Jakuba a Vojtěcha. A také máme radost z naší vnučky Rozárky. Od poloviny devadesátých let mám na starosti kroniku obce. Na snímku jsem s manželkou Janou při letošním sběru hub.

Milan Čejka.Zdroj: archiv M. Čejky