Předchozí
1 z 6
Další

Kristýna Maděrová: Po sprintu mezi prací a dětmi si sednu za bicí

Jsem „rodilá“ Poděbraďačka narozená v Kolíně (1985). Po místním Gymnáziu Jiřího z Poděbrad a místní Základní umělecké škole dnes Otakara Vondrovice Poděbrady jsem vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor finance ve smyslu veřejné finance a bankovnictví. Zároveň jsem v Praze v oboru pracovala a dva roky tam žila. Po tragické smrti táty jsem se vrátila do Poděbrad, kde jsem převzala rodinnou firmu Elektro Oáza. Záhy se mi narodila dcera a potom syn.

Kristýna Maděrová.Zdroj: archiv Kristýny Maděrové

Matematika, čísla mě bavila vždycky. Nejvíc mě začala bavit od pana profesora Kabelky na gymplu. Obor na vysoké byl také především o matematice. Asi proto, že mě nejvíc zajímá to, co vidím, co je reálné. Jelikož elektro není úplně můj obor, vymyslela jsem něco, co mě naplňuje, v rámci firmy třeba akci Běh barev pro veřejnost. Letos se měla konat už počtvrté a je přesunuta na 12. září. Nebo na základě nápadu kamaráda jsme před třemi lety otevřeli Streetfood u Labe. Chtěli jsme přinést atmosféru pláže sem do Poděbrad a lidé tady rádi posedí v přírodě.

Kristýna Maděrová.Zdroj: archiv Kristýny Maděrové

Když jsem pár let žila, studovala a pracovala v Praze, chodila jsem pro odreagování tancovat k mladé lektorce sexy (lady) dance. Ona následně začala s tancem u tyče – pole dance a my ji měly následovat. Po první hodině, kdy jsem měla modřiny snad i na hlavě, jsem řekla, že už nikdy. Ale když zmizely modřiny a vzpamatovalo se unavené tělo, zkusila jsem to znovu a šlo to líp. Ona to není jen podívaná pro chlapy, ale fyzicky náročný sport podobný gymnastice. Člověk zpevní celé tělo. Po smrti mého otce jsem se musela vrátit do Poděbrad a na pole dance jsem chodila do Nymburka k Martině Kučerové. Následně jsem vedla skupinku dospělých. Po dvou porodech a skřípnutém nervu při cvičení u tyče jsem tento náročný sport postupně opustila.

Kristýna Maděrová.Zdroj: archiv Kristýny Maděrové

Od šesti snad do šestnácti let jsem chodila do hudebky na kytaru. Vzpomínám na krásné koncerty s příčnou flétnou a s panem učitelem Baštincem jsme hráli kytarová dua na vernisážích. Přála jsem si hrát na bicí, ale učitel tam v té době nebyl. Sen hry na bicí jsem si splnila až před dvěma lety, když jsem se potřebovala vybít po práci a dětech. Našla jsem učitele v Kutné Hoře, chvíli jsem byla samouk a teď mám skvělého učitele v Nymburce. Hraje i se známými interprety jako je Olga Lounová. Takže se místo stupnic učím rytmy, které se pak snažím zahrát do hudebních základů. Mým cílem bylo zahrát Highway to Hell od AC/DC, pak jsem se naučila mou oblíbenou Killer Queen. Mou metou je zpívající bubeník Phill Collins… (smích).

Kristýna Maděrová.Zdroj: archiv Kristýny Maděrové

To bylo asi moje nejhorší období v životě. Táta zemřel v červenci před deseti lety. V září jsem měla dělat státnice, do toho jsem odevzdávala diplomku, pracovala jsem v Praze, kde mě nechtěli pustit, a do toho jsem musela převzít novou práci v Poděbradech. Opustit vztahy a vazby na lidi v Praze. Byl to pro mě začátek nového života, který jsem si úplně nevybrala, a nová zodpovědnost. Ve firmě jsem začala s financemi, ale elektro nebyl můj obor. Vždy jsem pracovala s čísly, ale najednou jsem musela začít pracovat s lidmi a to je mnohem těžší. Lidé nepotřebují řídit, ale správně motivovat, aby šli tím správným směrem. Takže jsem se začala zajímat o psychologii podniku, lidí, mé studium stále pokračuje.

Kristýna Maděrová.Zdroj: archiv Kristýny Maděrové

Jdu si občas zaběhat, ale mým každodenním sportem jsou děti a denně sprintuji mezi nimi a prací. O děti se starám převážně sama, nemám partnera a babička ještě pracuje, takže musím mít dobrý time management. Nemám pocit, že by koronavirus a nouzový stav můj osobní život zásadně změnil. Děti mám doma ze školy a ze školky. Obchod byl zavřený, ale e-shop fungoval dál a měli jsme otevřené výdejní okénko. Výplaty zaměstnancům jsme vypláceli dál a stále sledovali změny v nařízeních, abychom na ně mohli reagovat. U nás objem prodaného zboží v e-shopu nenahradí zisk z prodejny. Naštvalo nás, že jsme nemohli jet lyžovat do Itálie (smích).

Kristýna Maděrová.Zdroj: archiv Kristýny Maděrové