Předchozí
1 z 6
Další

Jaroslav Trnka: Mojí druhou rodinou je Taneční orchestr TOX už 25 let

Narodil jsem se 4. července 1976 v Městci Králové a do základní školy jsem chodil do Poděbrad, tenkrát ještě na školu Zdeňka Nejedlého, dnes se jmenuje T. G. Masaryka. Hudba mne provázela už od školy. Navštěvoval jsem Lidovou školu umění Poděbrady a pak Střední odbornou školu Nymburk. Prvním zaměstnáním mi byl obchodní zástupce v poděbradské firmě NorWit a po té jsem téměř 20 let podnikal v hudební branži. Dnes pracuji jako vedoucí střediska ve VaK Nymburk.

Jaroslav Trnka s Tanečním orchestrem TOX slaví 25 let.Zdroj: archiv TOXu

Během mé hudební kariéry jsem měl tu možnost, a velmi si jí vážím, vystupovat s profesionálními orchestry a osobnostmi. Patří mezi ně Žatečanka, Elektroband, Rožmitálská Venkovanka, Akord, nezapomenu na Vaška Havlase, Vítka Beneše, Elišku Ochmanovou, Standu Hložka, Josefa Oplta, Ivanku Brožovou, Gábi Gold, Jožka Šmukaře nebo již neexistující kapelu OB Libice. A mohl bych jmenovat dál. A samozřejmě TOX.

Karel Vágner a Jaroslav Trnka.Zdroj: archiv TOXu

Jsem ženatý a mám sedmiletého syna. Mojí druhou a velmi početnou rodinou je Taneční orchestr TOX a malá dechová hudba Lidovka. Orchestr jsem založil společně s naší bývalou zpěvačkou Pavlou Hodanovou před 25 lety. Aktuální složení našeho orchestru je: Ivan Strnad trumpeta, Vláďa Sniehotta trombon, Ota Kazda trombon, Ota Balík bicí, Petra Bokšová, Šárka Fidrantová a Jana Janečková zpěv a Jarda Trnka klávesy.

Jaroslav Trnka s Tanečním orchestrem TOX a Pavlem Vítkem.Zdroj: archiv TOXu

Naše začátky nebyly lehké. Vzpomínám si, že první vystoupení jsem jezdil domlouvat na kole, protože řidičský průkaz jsem v té době ještě nevlastnil. Tenkrát jsme za rok odehrály kolem pětadvaceti akcí, dnes jich máme kolem sto třiceti. Taky ale máme za sebou vážnou dopravní nehodu na dálnici, při které kapela přišla o veškerou techniku i mikrobus.

Jaroslav Trnka s Tanečním orchestrem TOX a Michalem Davidem.Zdroj: archiv TOXu

Mezi naše největší úspěchy považuji určitě natáčení třech pořadů pro Českou televizi s Jožkou Šmukařem, vystupování na Žofíně a v Lucerně v Praze, plesy pro Agrární komoru České republiky, Národní dožínky v Českých Budějovicích.

Jaroslav Trnka s Tanečním orchestrem TOX slaví 25 let.Zdroj: archiv TOXu

S kapelou se nyní intenzivně připravujeme na náš výroční koncert, který se bude konat 23. listopadu v poděbradském Divadle Na Kovárně. Máme v plánu natočit v pořadí již 6. CD a nadále koncertovat. Když mi zbude chvilka, je pro mne největší relaxací jízda na kole, plavání, rodina a také sklenička dobrého vína.

Jaroslav Trnka s Tanečním orchestrem TOX slaví 25 let.Zdroj: archiv TOXu