Předchozí
1 z 5
Další

Jana Křížová: Jezdíme na zmrzlinu i do ciziny

Mám středoškolské vzdělání, celý život jsem pracovala v oblasti kultury a v médiích. Poslední zaměstnání bylo referent vnějších vztahů města Lysá nad Labem. Momentálně jsem již v důchodu. Žiji přes 30 let v Lysé, kde to mám moc ráda, mám dospělého syna a dva vnuky.

Jana Křížová.Zdroj: archiv Jany Křížové

Moje práce mi byla vždy i koníčkem. Organizování koncertů, velkých či menších hudebních festivalů, divadelních představení a dalších akcí mě bavilo. V menší míře se tomu věnuji dodnes. Vedle toho pro Nymburský deník a rádio Patriot občas napíšu článek nebo rozhovor se zajímavými osobnostmi našeho regionu. Spolupracuji s lyskou poprockovou kapelou Artmosféra, se kterou jezdím na koncerty a hudební festivaly. Muziku miluju. Vyrostla jsem na bigbítu, ale nepohrdnu ani českými a světovými klasiky. Ze světových kapel jsou pro mě top Pink Floyd, z českých pak například Vláďa Mišík a ETC.

Jana Křížová.Zdroj: archiv Jany Křížové

Vedle toho miluji moře a historii, což se mnou sdílel starší vnuk Lukáš, dnes už dospělák. Společně jsme strávili několik krásných dovolených. Viděli jsme spolu takové skvosty, jako je palác Knóssos, navštívili místo, kde podle legendy stál Kolos rhodský, trávili společný čas v krásném Českém Krumlově. Letos jsem z důvodu pandemie moře vynechala, ale u nás je přeci taky nádherně. Jen občas z legrace s přáteli říkáme, že praotec Čech mohl jít dál na jih.

Jana Křížová.Zdroj: archiv Jany Křížové

Baví mě výlety na kole naší Polabskou nížinou, ráda jezdím k přátelům do blízké osady Řehačka. A už od mládí jezdím do Sadské, kde máme skvělou rockerskou partu. Na delší výlety jezdím vlakem. Letos o prázdninách jsme společně s mladším vnukem Matyášem navštívili pohádkové město Jičín, moravskou metropoli Brno, krásné Poděbrady, nesměl chybět ani Botanicus v Ostré a procházky naším zámeckým parkem. Když je hezky, jezdíme na koupaliště do Mělníka. Máme takovou tradici, že jezdíme na zmrzlinu nejen po České republice, ale i do ciziny. Před dvěma lety jsme byli v Drážďanech, loni jsme vlakem navštívili Vídeň.

Jana Křížová.Zdroj: archiv Jany Křížové

V zimě si, asi jako každý, ráda přečtu dobrou knížku, podívám se na nějaký film. S kamarádkou jsme měly v plánu obnovit pravidelné návštěvy čelákovického bazénu, což bohužel v současné situaci není možné.

Jana Křížová.Zdroj: archiv Jany Křížové