Diváci si budou moci s režisérem i herci popovídat, zeptat se jich na to, jak se tvořil film na kontroverzní téma – promlčené vraždy. „Je to první film v československé kinematografii, který se odehrává téměř v reálném čase. Žádný jiný film se dějově neodehrává tady a teď," řekl režisér snímku Robert Sedláček. Herec Igor Bareš doplňuje: „Ve filmu je skvělá jednotná linka času. Při sledování cítíte ten časový tlak, který udržuje diváka po celou dobu v totálním napětí."

Z projekce českého filmu Betlémské světlo v kině Sokol v Nymburce.
OBRAZEM: Jan Svěrák vtipkoval v nymburském kině. Uvedl film Betlémské světlo

Návštěvníci, kteří do nymburského kina v sobotu zamíří, budou mít šanci získat nový iPhone, filmový plakát s podpisy Karla Rodena a Báry Bočkové, víno ze speciální edice Karla Rodena s jeho podpisem a další ceny od generálního partnera filmu firmy Tera.

Soutěž o volné vstupenky

Nymburský deník ve spolupráci s Nymburským kulturním centrem připravil soutěž o volné vstupenky na sobotní projekci filmu Promlčeno. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku. Celkově je připraveno deset volných vstupenek. Z došlých správných odpovědí vylosujeme 5 výherců, kteří dostanou dvě volné vstupenky na film.

Otázka: Jaký další film Roberta Sedláčka půjde do kin?

Správné odpovědi zasílejte na e-mail: drizhalova@nkc-nymburk.cz do předmětu uvádět Soutěž: Promlčeno.

Uzávěrka soutěže je v sobotu 30. dubna 2022 v 10 hodin.