Verniáž v sobotu 7. března doprovodili studenti poděbradské ZUŠ Štěpán Kára a Lukáš Nimburský zpěvem písniček, patřících právě do historie Semaforu. Úvodního slova se poté ujal ředitel galerie Vojtěch Odcházel, který představil přítomného a rovněž známého herce a zpěváka zmiňované divadelní scény Jiřího Štědroně. Ten nejprve omluvil nepřítomnost Jiřího Suchého, který se nemohl dostavit kvůli pobytu v nemocnici.

Navíc přečetl autorův krátký vtipný dopis vysvětlující jeho současný stav. „Pokud vás mohu uklidnit, tak od 10. března by měl nastat v divadle normální provoz i s Jiřím Suchým. Budeme také zkoušet novou hru Nižní Novgorod,“ uvedl kromě jiného Jiří Štědroň.

Na výstavě jsou k vidění například portréty známých osobností jako byl: Jan Werich, Jiří Šlitr nebo Vlasta Burian. Patří sem i malovaná semaforská opona, výtvarné ztvárnění semaforských inscenací nebo kostýmní návrhy k některým uváděným hrám. Expozice bude otevřena až do neděle 29. března. K mediálním partnerům výstavy patří i Nymburský deník.