Na sobotním vrcholu akce, živém provedení hudby k projekci Formanova Amadea, byli v prvních řadách vidět třeba herci Jiří Dvořák, Martin Dejdar, dále třeba fotbalista Vladimír Šmicer, ale i ministr zdravotnictví či středočeská hejtmanka. Pokud vyjde ohlášený host příštího ročníku festivalu, pak už skutečně lze hovořit o světovosti poděbradské akce. Podle slov prezidenta festivalu Michala Dvořáka by měl dorazit jeden z nejznámějších představitelů Jamese Bonda herec Pierce Brosnan. Headlinem příštího ročníku pak bude živé provedení hudby k bondovce Skyfall.

Ale zpět k letošnímu ročníku. Už čtvrteční zahajovací večer v budově golfového klubu ukázal, že festival nechce být snobsky naleštěným dýchánkem. Show Original Vintage Orchestru Petra Kroutila byla skutečně od podlahy a řadu hostů potěšily svérázné swingové aranže punkových Visacích zámků či rockového Pražského výběru. V rytmu rokenrolu se nesl i páteční večer na hlavní scéně u poděbradského Jezera, kde si přítomní vychutnali koncertní provedení legendárního filmu Šakalí léta a Martin Dejdar se s kytarou na pódiu opět vyřádil.

Festival Soundtrack byl zahájen.
Festival Soundtrack začal swing punkem
Koncertní hala u Jezara představila světovou premiéru koncertního provedení filmu Šakalí léta.
Poděbrady roztančil rokenrol z Šakalích let

Sobotní téměř čtyřhodinová projekce legendárního Amadea s živými symfoniky pod taktovkou Oscarem oceněného skladatele a dirigenta Ernsta van Tiela je slovně jen těžko přenosný zážitek, to se prostě musí vidět a zažít. Zmíněný holandský dirigent však určitě potěšil pořadatele svými slovy, která pronesl po převzetí mimořádné ceny festivalu. „Váš festival je ve světě rok od roku slavnější a věhlasnější. Dělá opravdu skvělé jméno městu Poděbrady i celé zemi,“ řekl Ernst van Tiel.

S Filharmonií Hradec Králové zkoušel na poděbradský Soundtrack oscarový dirigent Ernst van Tiel.
Oscarový dirigent zkoušel v Hradci Amadea a říká: Mozarta miluji
Vrcholem sobotního dne na Soundtracku bylo živé provedení hudby k filmu Amadeus.
Na příští Soundtrack má dorazit i Pierce Brosnan, agent 007

Nedělní provedení živé hudby k pohádce Šíleně smutná princezna přivedlo na festivalové pódium i legendu Václava Neckáře, jehož příchod diváci kvitovali dlouhým a bouřlivým aplausem. Hity skupiny Queen, které uzavřely hlavní program ve stanu u Jezera, pak také přilákaly řadu fanoušků této kapely.

Ale Soundtrack zdaleka není jen scéna u jezera. Většina koncertů a dalších projekcí se odehrává na dalších pódiích v lázeňském parku a nutno jedním dechem dodat, že 95 procent jich je pro návštěvníky zdarma. V horkém letním počasí si slušnou návštěvnost připsala Kongres stage, jako skutečně příjemné centrum působila Odpočinková zóna s kavárnou na kryté kolonádě.

Pokud tým pořadatelů kolem Michala Dvořáka bude pokračovat v nastoleném trendu moderního a příjemného festivalu pro všechny věkové kategorie, pak by se akce skutečně během pár let mohla výrazně zapsat mezi světové podniky tohoto typu.

Posvícenský program měl propracovanou dramaturgii na všech scénách.
OBRAZEM: Posvícení v Nymburce jako pestrobarevná koláž