Oním prezidentem není nikdo jiný než známý muzikant z kapely Lucie Michal Dvořák.

Ten přijel se svým týmem skládat účty před poděbradské zastupitele. Na úvod byl promítnut trailer sestavený z letošních vystoupení a zajímavostí včetně diskutovaného videomappingu promítaného na zdi poděbradského zámku.

Dvořák zhodnotil letošní nultý ročník jako vydařený. „Jsem rád, že jsme si všechno mohli vyzkoušet. Můžete mít kolem sebe profesionální a připravený tým, ale pokud si to nevyzkoušíte, nezjistíte, co nefunguje a co je třeba zlepšit. A mně by přišlo hloupé, kdybychom na ty věci měli přicházet až při ostrém startu příští rok, kdy přijedou i význační a slavní zahraniční hosté," řekl Dvořák v úvodu.

Festival bude příští rok čtyřdenní a bude se konat ve dnech 24. – 27. srpna. „Myslím, že s dobrými ohlasy se setkala dětská a free zóna, které bychom chtěli v parku zachovat. 
V nich budou atrakce a vystoupení zdarma. Jinak pochopitelně budeme prodávat vstupenky, festival je nutné z něčeho ufinancovat," konstatoval Dvořák.

Ten si pochvaloval spolupráci s poděbradskými organizacemi jako jsou technické služby a městská policie. Letošní program podle něj ukázal, že lze uvést do druhého dne po festivalu park do takového stavu, jako byl předtím. Nicméně zásadní změnu ohledně hlavního místa setkávání festivalových návštěvníků přece jen chystá. „Hlavní stan pro 3 až 5 tisíc lidí by měl vyrůst na louce mezi Jezerem a Labem. Samozřejmě i v parku zůstane zachováno festivalové dění. Na akce vhodné třeba pro symfonický orchestr chceme využít také zámek a jeho nádvoří," uvedl prezident festivalu.

V souvislosti se zámkem, který patří Univerzitě Karlově, zmínil fakt, že sám rektor Univerzity Karlovy převzal nad festivalem záštitu. „Jednali jsme rovněž s ministryní pro místní rozvoj, která nám slíbila podporu a jako zajímavý 
a inovativní shledali náš plán na ministerstvu kultury a také chtějí festival všemožně podporovat," vyjmenoval Dvořák zastánce myšlenky festivalu filmové hudby a nových technologií.

Do diskuze se zapojili také někteří zastupitelé. Jiří Felkr konstatoval, že ač na očekávaný a v takové míře dosud nepoznaný videomapping v Poděbradech se přišlo podívat 10, podle některých odhadů až 15 tisíc lidí, přesto řada z nich odcházela ještě v průběhu produkce. „Já to chápu," odpověděl Dvořák. „Spousta lidí byla zvědava, co to vlastně je. Navíc my jsme opravdu takové množství lidí nečekali a musíme 
v těchto případech posílit osvětlení míst, kde jsou diváci, přidat toalety i občerstvení, aby tam měli své zázemí. To je jedna z věcí, kterou chceme do příštího ročníku zlepšit," uvedl prezident festivalu.

Podnikatel Zdeněk Havlas si postěžoval, že se během festivalu nedostal do některých svých skladů a také ke kontejnerům. A ochranka 
s ním o tom ani nediskutovala. „Já rozumím, že některá omezení při takové akci musíme akceptovat. Nicméně pro mě ten přístup byl zklamáním," řekl Havlas.

Dvořák se za podobné prohřešky omluvil a slíbil, že se pro příští rok budou snažit o to, aby se nic podobného neopakovalo. „Nechceme nikoho omezovat, naopak. Chceme, aby soužití našeho pořadatelského týmu, návštěvníků festivalu i běžných obyvatel města bylo ideální. Chtěli bychom tu s festivalem působit dlouhá léta i do budoucna a tyto vztahy jsou por nás zásadní," řekl Dvořák.