Už se s tím nedá nic dělat. Hlasování do hudební ankety Nymburský Otík 2012 je ukončeno. Stalo se tak ve středu o půlnoci.

Redakce nyní spočítá hlasy z webu Nymburského deníku i z novinových kuponů. Potom sečte u jednotlivých interpretů pořadí. Výsledné číslo bude rozhodující. To znamená, že umělec musí nasbírat dobré umístění jak na webu, tak v novinách. Potom má šanci na úspěch.

Hlasovali jste jako již několik let v kategoriích Zpěvák roku, Zpěvačka roku, Skupina roku, Počin roku 
a Hudebník roku. Kategorií bylo jeden rok více, ale nyní se to usadilo takto na pěti základních.

„Mohu zodpovědně říct, že zájem o Otíka je obrovský. Lidé nosili novinové kupony do inzerce po desítkách, sešlo se jich nakonec několik set. Žádná naše anketa nemá takový úspěch jako tato," uvedla šéfredaktorka Nymburského deníku Milena Jínová.

Sčítat kupony začneme dnes a budeme pokračovat ještě na začátku příštího týdne.

Na webu to vypadalo někdy hodně divoce. Pojďme si připomenout některé údaje ze středy kolem 14. hodiny odpoledne. Ve Skupině roku vedl sbor Hlahol (5046 hlasů) před skupinou Dargi´s (4316). Pak byl propad a sbor Kvítek, čtvrtá Pohoda. Zpěvačky se také přetahovaly dvě, a to Andrea Holá a Lucie Procházková. 
U Zpěváka roku vedl Milan Hloucal, za ním se držel Jan Rydl. Zajímavé přetahování nastalo na webu i v kategorii Počin roku. Tam se tahaly dvě akce – Půlnoc v Nymburce 
u Strejčka a festival ČůzFest v Lysé.

Mnohokrát čtenáři diskutovali o správnosti nebo férovosti hlasování na webu. „Věc se má tak, že tento způsob hlasování, ač si o něm rovněž nemyslím, že je úplně vhodný, je zavedená věc už několik let 
i v jiných anketách, třeba Miminko týdne a podobně. S podmínkami se každý hlasující mohl seznámit, pokud umí číst, už dávno. Je tam rovněž napsáno, že se sčítá pořadí 
z novinových výstřižků a z internetu, tak aby jste nebyla překvapená, až vaše skupina vyhraje internetové hlasování a přitom nevyhraje," vzkazoval Ruda Zdeňce v diskuzním příspěvku.

Slavnostní vyhlášení včetně udělení několika plaket Síně slávy a kategorie Hudební osobnost se uskuteční v pondělí 28. ledna od 19 hodin na na Malé scéně Hálkova divadla v Nymburce. „Vybrali jsme důstojnější prostředí pro takovou akci, než se nám zdál Dělnický dům. Všichni se na vyhlášení moc těšíme," dodala za Nymburský deník Milena Jínová.