Na dvou venkovních scénách se vystřídá přibližně 14 hudebních uskupení a interpretů. Program samotný bude jako v minulém roce postaven z větší části na kapelách klubových, regionálních a z nadějných nováčků na hudební scéně.

„Nechceme jít cestou malých letních festivalů a městských slavností, kterých jsou po republice stovky a kde hraje v podstatě stále to samé. Chceme dát příležitost mladým kapelám vyjít ze sklepních zkušeben a malých klubů - ať ukážou co v nich je! A našim návštěvníkům tím chceme nabídnout alternativu i důkaz, že neznámé se nemusí nutně rovnat slovu špatné,“ řekl jeden z organizátorů Martin Pelichovský.

Chystanou jarní akci přirovnává ke stolu plnému neznámých jídel připravených k ochutnání. „Bude-li náš návštěvník jenom trochu gurmán, a my věříme, že bude, jistě u nás narazí na milá chuťová překvapení. Krom toho, když vše dobře dopadne, bude i nějaká třešnička na dortu,“ slibuje organizátor.

V Koutech myslí i na malé návštěvníky, pro které bude připraven pestrý doprovodný program. Rodiny s dětmi si prý určitě festival dokonale užijí.