Petr Muk, Jakub Smolík, Milan Drobný, Václav Faltus, Jan Rosák, Josef Zíma, Naďa Konvalinková, Kateřina Cajthamlová a další známé osobnosti se v sobotu objeví v Poděbradech, kde Český rozhlas Region oslaví své narozeniny.

Velká narozeninová oslava s vyhlášením Středočeského zahrádkáře roku 2008 vypukne v pravé poledne na kolonádě. Už o půl hodiny dříve však městem projede slavnostní průvod s Městskou hudbou Františka Kmocha a mažoretkami. Ve 12 hodin se na pódiu objeví Josef Zíma, ve 13 hodin Václav Faltus, ve 14 hodin Jakub Smolík, v 15 hodin Milan Drobný a v 16 hodin Petr Muk. Návštěvníci narozeninové oslavy budou také moci nahlédnout do zákulisí rozhlasové práce. Pro první tři tisíce návštěvníků je připraven guláš a pivo zdarma.

Ve spolupráci s Českými drahami jsou vypraveny čtyři speciální narozeninové vlaky, které návštěvníky dovezou z nejrůznějších míst Středočeského kraje do Poděbrad a zpět zdarma. Tyto žlutozelené dvoudílné soupravy jsou částečně nízkopodlažní a mají i speciálně upravené sociální zařízení pro handicapované. Maminky tu naleznou i přebalovací pult pro miminka, další zájemci prostor pro kočárky a jízdní kola.