Tomu odpovídá i oficiální název Když město tančí v první republice. Období první republiky dnes evokuje především víru v ideály, poctivost, čestnost a hlavně elegantní vytříbenost, díky které by mohla celá akce v dobových kostýmech a dekoracích vizuálně vypadat velmi zajímavě.

Návštěvníci si budou moci zatančit swing, blues, be-pop, ale i rock´n´roll a klasiku včetně polky, valčíku a waltzu. K tanci a poslechu zahraje osmičlenná kapela Hot Wings z Prahy, která se specializuje právě na hudbu 20. až 60. let minulého století.

Součástí programu bude také kabaretní vystoupení taneční skupiny Siderea. Tanečnice se představí v dobových kostýmech, v účesech s pokládanou vlnou a doplňcích taktéž z 20. let minulého století. Zatančí nejpopulárnější tanec tehdejší doby, tanec, kterému podlehla celá Amerika i Evropa, a který se tančil v tančírnách i na ulicích – charleston.

Večerem bude provázet hudebník a režisér David N. Jahn, zakladatel souboru Prague Burlesque. Zmiňovaný soubor se představí jako zlatý hřeb večera. V pokročilých večerních hodinách se v kulisách spořádané a šarmantní první republiky představí svůdné ženy a předvedou odlehčenou erotickou podívanou. Burleskní show je inspirovaná původními představeními začátku 20. století. Ve světě zaznamenala obrodu už před několika desítkami let, v posledních letech se začíná objevovat i v České republice.

Ples se již tradičně bude konat v prostorách atria radnice 24. února. Přestože je to ještě daleko, vstupenky jsou v prodeji již nyní v městské knihovně, ale kapacita atria je samozřejmě omezená. Součástí bálu bude také půlnoční tombola a uvítací drink pro každého hosta.

Zuzana Pelantová