Pořadatelé přiznávají, že dlouhé týdny a měsíce nebylo jasné, zda se letošní ročník vůbec uskuteční. „Letos, po proběhlých událostech zjara, kdy dlouho nebylo jasné, zda Přístavka vůbec bude, jsme moc rádi, že se opět potkáme. Hodně jsme prožívali uvědomění, jak to, co děláme a co se snažíme lidem dát, máme rádi a jak moc by nám chyběly spokojené úsměvy diváků,“ říká Lukáš Kadava z pořadatelského Nymburského kulturního centra.

Přístavní slavnost měla poslední tři roky hudební téma, které se vinulo celou její dramaturgií. Letos nemůže být téma vykrystalizované z jarních událostí jiné, než prostá radost z hudby. „To není málo. Toho, co máme, si začínáme vážit často až v okamžiku, kdy to ztrácíme. Proto chceme návštěvníky vidět tančit, podupávat si do rytmu, vlnit se, či se jen usmívat se zavřenýma očima,“ vysvětluje Lukáš Kadava. Letos budou mít na pódiu silné zastoupení regionálních kapel. Přístavní plavbou provedou posluchače nymbursko - liberečtí hudební matadoři Hitfakers, poděbradští Flat Fly a nymburští Huafi.

Partnery jim bude kapela Emozpěv, původně písničkářské duo, přetavené do indierockové kapely. Folkové období nechali za sebou a nyní pětice muzikantů představuje svůj nový zvuk na albu „Spolu“. Žánrově v indie rocku – tedy v experimentech se zvuky, emocemi a texty – se pohybují havířovští February. To Prago Union a jejich “kousající bezzubý básník” Kato řeší své „beat či nebeat“ na hip-hopových základech.

Jedním z taháků bude i věhlasná kapela Prago Union.Zdroj: archiv NKC

Příznivci zvířat si jich užijí dostatek po setmění. Vlastně celou stovku. Ansámbl Sto zvířat slaví letos třicet let na hudební scéně. Za svoji existenci roky vydali 11 alb, natočili a odehráli tisíce koncertů. Zkrátka budou slavit a hrát jako o život.

Chybět v rámci Přístavní slavnosti nebudou ani oblíbené plavby po Labi a pěna pro děti. Provázet celým dnem a večerem bude moderátor Pepa Podolák.