Nejprve se představil soubor V. A. D. Kladno. Divákům nabídl groteskní absurdní komedii Upokojenkyně. O kvalitách této hry svědčí skutečnost, že byla vybrána do programu prestižního festivalu Jiráskův Hronov. V grotesce nebyla nouze o různé paradoxy a především o černý humor. „Děj hry nás zavedl do domova pro seniory, tam jsou upoutány na lůžko dvě ženy pokročilého stáří. Kolem nich se roztáčel kolotoč dost bláznivých situací. Soubor se tady tematicky pohybuje na hraně věcí pro život dost závažných a snaží se o přesné, ukázněné herectví. Zároveň neopouští svět nadsázky a jemné působivé ironie,“ poznamenal organizátor přehlídky Tomáš Čivrný. Obecenstvo často potleskem kvitovalo řetěz skvěle vypointovaných situací či gagů.

Nymburský Divadelní soubor Hálek si pro malé diváky připravil pohádku Ferda Mravenec v dramatizaci Jiřího Tepera. Známý příběh byl doplněn melodickými písničkami. Děti s napětím sledovaly dobrodružství hlavního hrdiny, který s pomocí svého kamaráda brouka Pytlíka přechytračil zlého pavouka. Nakonec založil úspěšnou školu jízdy na kolečkových bruslích.

Divadelní festival bude zakončen v sobotu 1. prosince. Pražské Divadlo Akorát sehraje v 15 hodin dětem pohádku podle K. J. Erbena Zlatovláska. Dojde také k vyhodnocení dětské výtvarné soutěže. Na úplný závěr pak poděbradský Divadelní spolek Jiří přiveze hru s názvem Grönholmova metoda. Jedná se o mrazivý příběh ukazující odcizenost současné doby.