Víkend 1. a 2. září by si tedy před nástupem dětí do školy měli všichni v Nymburce pořádně užít.

Nejviditelnější změna se týká centra města, tedy náměstí Přemyslovců. Zatímco do loňského roku i na něm byly zábavné atrakce včetně například létajících labutí, letos vyroste na náměstí hudební scéna. Ta bude v provozu od sobotního rána, kdy na něm začne hudební pohádka. Od 10 hodin se pak začnou na pódiu střídat kapely různých žánrů a stylů. Vyvrcholením hudební scény pak budou vystoupení skupiny Žlutý pes (16.30 hodin), Vanua2 (18) a Monkey Business (20).

Centrum atrakcí a stánků zůstává pod hradbami a na Špičce. K návštěvě však budou lákat i další žánrové sekce. Divadelní scéna Na Kostelním náměstí bude v provozu od 13 hodin. Na stejném místě bude i tradiční jarmark. „Kvalitní řemeslné stánky doprovodí flašinet pana Kopečka a dechová kapela Bramboračka,“ slibují pořadatelé.

Za regionálními výtvarníky mohou zájemci zamířit na Staré děkanství a farní zahradu.

Na posvícení se chystá řada doprovodných akcí. Skautské středisko zajistí projížďku na raftech po Valech. Nástupní místo vytvoří pod Katovnou u lávky. Hasiči také v sobotu chystají posvícenskou zábavu v Obecním domě s kapelou Pohoda. Už v pátek vznikne venkovní tančírna před kinem Sokol a v neděli se bude konat turnaj v pétanque.