Otevřený novinář v něm popisuje všechny strasti a radosti svého světového tažení, které namířil z Čech do Ruska, na sever Aljašky a skrz severní a jižní Ameriku.

Své vyprávění doplněné 
o snímky a krátká videa přivezl v pátek večer i do nymburské kaple. V pořadu mu pomáhá jeho kamarád, svérázný a češtinářky půvabný písničkář Xavier Baumaxa, který tematicky doplňuje mluvené slovo hudbou tak či onak související s místy, kterými Poláček loňské léto projížděl.
Kaple sice nebyla zaplněná do posledního místečka, ale několik desítek zvědavců se dočkalo opravdu netypického popisu jednoho dobrodružství. „Nikomu takovou výpravu nedoporučuji. Nebo ano, ale za mnohem delší časový úsek," řekl na úvod Poláček, jemuž při derniéře svého pořadu tentokrát asistoval i čtyřletý syn Bartoloměj. Ten v poslední fázi vyprávění na rameni svého otce bez problémů usnul a nevzbudila jej ani řízná závěrečná část vystoupení Baumaxy.

Vyprávět jednotlivé epizody na tomto místě zřejmě nemá cenu. Poláček se netajil tím, že často s někým „zapařil", na jihu Ameriky řadu dní žvýkal koku, ani tím, že závěrečnou fázi cesty kvůli únavě málem vzdal. Ale nakonec do svého cíle, jímž byla Ohňová země, opravdu dojel.

Dobrodružné líčení se dá pořídit také v knize nazvané STOP, což je zkratka pro Světové Tažení Ochmelky Poláčka. Pokud má novinář nadhled, smysl pro humor a opravdu zažil nevšední věci, pak z toho vznikne něco tak pozoruhodného, jak v případě pořadu Poláčka s Baumaxou.