Úpravy, režie a také jedné z rolí se ujal Ladislav Langr. Součástí inscenace je nádherná hudba Josefa Suka, která umocňuje skvělý dojem z pohádkového představení. Určující a základní téma známého díla je láska dvou mladých lidí ze sousedních, ale znepřátelených královských rodin. Partnerská dvojice musí kvůli svému vztahu prožít mnohá protivenství a překonávat celou řadu překážek. Děj inscenace komentují a posouvají postavy pěti pohádkových běsů. Herecké výkony jsou vyrovnané, ale přeci jenom dominuje host souboru Valérie Zawadská v postavě zlé královny Runy. V dalších rolích zaujal svým pojetím Radúze Martin Šípek, ale i Kateřina Zachařová v roli Mahuleny. Věrohodný byl Jaroslav Brendl jako Vratko.

V Poslanecké sněmovně je otevřena výstava o dvou slavných rodácích z Lysé nad Labem.
Lysá vystavuje ve sněmovně

Jednoduchá, čistá a funkční scéna i kostýmy hru pevně ukotvují v pohádkovém prostředí. „V dnešní době jsme příliš obklopeni záští, nenávistí a zlobou, ale také lží a přetvářkou. Proto berte náš příběh jako upřímně přesvědčení, že i přes všechna protivenství zůstává naděje na štěstí, spravedlnost a lásku především v našich rukou a srdcích,“ uvedl režisér.

Výrazem spokojenosti a vděku byl závěrečný potlesk vestoje. Zaplněné divadlo tímto způsobem rovněž vzdalo hold režisérovi Ladislavu Langrovi, který premiérou oslavil své životní jubileum.

Vzhledem k alternaci některých postav se uskuteční druhá premiéra, která je na programu dnes od 19.30 v Divadle Na Kovárně. Pohádku čekají i představení v zámecké zahradě. Venkovní premiéra se koná v pátek 21. června.

Na druhém ročníku hudebního Kouty fest u Poděbrad vystoupilo dvanáct kapel.
Kouty Fest uvedl tucet zajímavých kapel, roli taháku potvrdil Jakub Děkan
V Country Clubu četla Erika Stárková.
V Nymburce četla i hvězda seriálu Most!