Výtvarníky z Prahy, Českých Budějovic, Olomouce, Moravy, ale i Berlína nebo Budapeště zahnal vytrvalý déšť do Otevřených ateliérů OPIO v bývalém hotelu Paříž. Čtvrtý ročník sympozia prostorové tvorby WooDoo Session 2010 probíhá od soboty 25. září a vyvrcholí v sobotu 2. října vernisáží.
Hosté poděbradského občanského sdružení Občasně, které akci pořádá, se měli rozprchnout po městě a Poděbraďákům známá místa pod zámkem Na Nábřeží, ve Fügnerově ulici nebo v parku u trati znevšednit prostorovými instalacemi ze dřeva.

„Prostorové instalace musí vznikat přímo na místě, které si výtvarník zvolí pro jejich prezentaci, protože jsou často těžko přenosné a tvoří se v podstatě na míru v konkrétním prostoru,“ vysvětlil poděbradský výtvarník a organizátor akce Lukáš Kladívko.

Sympozium má sloužit k volné tvorbě v klidném prostředí a setkání různých výtvarníků, výměně jejich názorů a ke vzájemné inspiraci. Jejich počínání mohli sledovat a komentovat kolemjdoucí, kdyby přálo počasí.

To naprosto vyhovuje Kubovi z Českých Budějovic, který se akce účastní už potřetí. „Máme tu k dispozici barvy, materiál a klidnou atmosféru, výborné je setkání s lidmi z oboru,“ pochvaluje si Kuba, který maluje venkovní i vnitřní graffiti. Jeho připravené návrhy v parku u trati kvůli dešti letos nevyrostou.

David87 přijel do Otevřených ateliérů OPIO z Prahy. „Začal jsem u graffiti a vycházím z nich dodnes,“ říká výtvarník, který podle svého pokryl stěny místnosti v posledním patře ateliérů dřevem i papírem.

Sobotní vernisáž za účasti výtvarníků bude zahájena v 19 hodin v bývalém hotelu Paříž. Kromě čerstvých výtvorů mohou návštěvníci v jednotlivých patrech vychutnat různou hudbu, čajovnu, chill out a světelnou projekci.

Julius Reichl alias Tatra,
výtvarník z Českých Budějovic

Poprvé přijel do Poděbrad na akci WOODOO session a i přes vytrvalý déšť vytvořil prostorovou instalaci ze dřeva, kterou připevnil k bývalému stožáru vysokého napětí u přejezdu trati na Žižkov. „Spíš maluju, prostorovou instalaci dělám po dlouhé době. Líbí se mi neutěšená atmosféra tohoto místa, proto jsem ho pro instalaci vybral,“ rozhovořil se Tatra, který má za sebou školu například Milana Knížáka. Svým dílům prý nedává názvy. Jako pozorovatel jsem zvolila název Elektrické okno.