Expozice nabízí několik desítek snímků z posledních ročníků festivalu FEMAD, který pořádá místní Divadelní spolek Jiří. Pod zkratkou se skrývá Festival Mladého Amatérského Divadla, celostátní přehlídka vyspělých ochotnických souborů, které nepostoupily do programů nejvyšších národních přehlídek.

Na festivalu se navíc objevují i zajímavá inspirativní představení. Novou výstavu sympaticky graficky ztvárnila Jolana Daňková.

„Mám ráda divadlo, proto se snažím zachycovat zajímavé momenty, které jednotlivé inscenace nabízejí. Snímky jednak vyjadřují herecké pocity, ale mohou to být i určité podněty k našemu přemýšlení. Vedle toho fotím i jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru příprav festivalu a skrytého zákulisí,“ vysvětlila autorka.

Z masopustu v Dobšicích.
Obrazem: Masopustní radovánky se po covidové pauze vrátily do Dobšic

K příjemnému zahájení výstavy přispělo vystoupení herce a recitátora Jaroslava Brendla. Ten nejprve nabídl dva Shakespearovy sonety a jeden z jeho slavných monologů.

Navíc do kontrastu s dílem světového klasika přidal verše Robina Krále Julie a Romeo. Na závěr a podle přání Adély Fialové připojil báseň anglického poety Williama Wordswortha Já bloudil samotný jak mrak.

Komorně laděná výstava bude v muzeu otevřena až do 2. dubna. Letošní FEMAD se pak uskuteční od 7. do 10. září v Divadle Na Kovárně