Režisér Ladislav Langr pojal celé téma jako výzvu k zamyšlení, sdělení o chování a jednání lidí, kteří se dostanou do nečekaných a složitých situací. 

Hlavním posláním publicistického dramatu podle něj je uměleckými prostředky srozumitelně a působivě vyprávět příběh, informovat, zachycovat postoje, situace, vytvářet obrazy a přesvědčovat. „Ale nepřicházíme s psychologickou sondou. Především nabízíme katarzi v podobě svědectví o době, kterou jsme před časem všichni nedobrovolně zažili, a každého z nás tohle období také nějakým způsobem poznamenalo. Minimálně v trpkém poznání, že zdaleka už neplatí, že jsme pány přírody, jak si donedávna mnozí ještě skálopevně mysleli. Jsme jen její pouhou součástí,“ vysvětlil Langr.

Z koncertu kapely Wohnout v kině Sokol v Nymburce.
Obrazem: Kapela Wohnout vzala diváky v nymburském kině do svého obýváku

Na jednoduše komponované scéně se objevilo dvanáct členů spolku. Hereckým výkonem přesvědčila Jana Langr v roli lékařky Nathalie Rieuxové, dále upoutal Martin Daněk v postavě novináře a David Skrbek nejen jako sebevrah. Herecké situace ještě doplňovaly informační videoprojekce. Podle ohlasu a dlouhého závěrečného potlesku lze soudit, že inscenace diváky zaujala.

Chystají se reprízy

První repríza je na programu ve čtvrtek 4. května. Ale ještě před tím zve soubor na druhou premiéru. V sobotu 25. března od 19.30 bude v Divadle Na Kovárně uvedena hořká komedie Petra Kolečka Zakázané uvolnění.