Tisíce lidí se hrnou každoročně do areálu nymburského pivovaru na Den Postřižinského piva spojený s kulturním programem, soutěžemi a samozřejmě ochutnávkou bohatého pivovarského sortimentu.

Ten letošní vypukne už v sobotu a návštěvníci se mají opravdu na co těšit. Na pódiu se odpoledne objeví David Koller s kapelou, Marcela Holanová, Kabáti revival, zpěváci z muzikálu Hamlet. Už dopoledne zahrají kapely Pohoda, Poděbradka a Telegraf. Celý den bude program moderovat další známý zpěvák, Josef Laufer.

V pivovaru se navíc objeví fotbaloví internacionálové, bývalí hráči Sparty, Slavie, Dukly a Bohemky. S nimi si mohou zájemci zasoutěžit o zájezd na Malorku a další ceny. Jména však ředitel pivovaru Pavel Benák zatím nechtěl prozradit. „Mohu ale všechny ujistit, že půjde o přední hráče pražských klubů a bývalé reprezentanty,“ slíbil.

Už samozřejmostí Pivovarského dne je možnost dopravit se do pivovaru z hlavního nádraží, ale i Poděbrad a Sadské parním vláčkem (jízdní řád zveřejníme v příštích dnech), pod pivovarem se zase mohou zájemci projet po Labi na člunech.

Stalo se také tradicí, že na Dni Postřižinského piva nabídne pivovar návštěvníkům speciální ležák uvařený pouze pro tuto příležitost. Stejně tomu bude i letos. „Jaký bude je překvapení, takže to předem neprozradím,“ říká tajemně nymburský sládek Jaroslav Svoboda.

Vstup do areálu pivovaru je zdarma.