Místa obsadili nejen senioři, ale i široká veřejnost. Ostatně na koncert navazovalo na návsi slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

„Adventní koncert pořádá náš Domov již poněkolikáté, zároveň tu prodáváme výrobky z dílničky. Z dobrovolného vstupného pak nakoupíme zase do dílničky nějaký materiál, třeba keramickou hlínu. Vloni jsme pořídili šicí stroj,“ prozradila Zuzana Trnková z Domova pro seniory.

Koncert pěveckého sboru Rolnička se nesl samozřejmě ve vánočním duchu. Dětský sbor zpíval koledy a písně z celého světa. „Schválně, zda uhodnete, ze které země pochází následující vánoční píseň,“ zkoušel dobromyslný sbormistr a umělecký vedoucí Karel Virgler publikum.

Z pódia zazněly písně například z Ukrajiny, USA, Polska nebo Španělska. Velmi zajímavým momentem svěžího koncertu mladých zpěváků byla malá sonda do chodských koled. Ze zákulisí najednou přišel v chodském kroji dudák, ke kterému se zanedlouho připojil i všeuměl Virgler.

Rolnička je úspěšný smíšený sbor, který přijel do Pňova z Hrusic, Ladovského kraje, a mířil do Francie. Závan vánoc a opravdu skvělého a radostného zpívání měli možnost ochutnat místní i U Sýkorů.

Rolničku založil sbormistr Karel Virgler už v roce 1978. Sbor vystoupil i na mezinárodním festivalu Pražské jaro. Zpíval téměř po celé Evropě, v USA, Kanadě a v Maroku.