Pepa Nos hraje na kytaru a foukací harmoniku a zpívá pronikavým, různě stylizovaným hlasem už čtyřiačtyřicet let. Za tu dobu už hrál v Nymburce i v Poděbradech.

Skladatel, textař, hudebník, zpěvák, herec, učitel jógy, zedník a cestovatel Pepa Nos zpívá téměř profesionálně od svých šestnácti let. A proč začal zpívat? „Protože mi to šlo, uměl jsem intonovat. Lidé mají dojem, že se po mně slehla zem. Ale to je tím, že jsem s vyhrál spor s velkými médii, ve kterých tím pádem o mně dnes není ani zmínka,“ říká hudebník, který neustále koncertuje všude po světě.

Vyprávěním o své životní zkušenosti, kdy byl žalován za to, že se údajně upsal tajné policii, což bylo dokazováno také faktem, že Nos zpívá píseň Já jsem agent CIA, dokonale bavil lyské publikum.

V Lysé se představil v tričku, které si přivezl z jednoho ze dvou turné po Americe a zahrál píseň z posledního, devátého alba Čtyři pravdy, které je inspirované cestou po Indii, konkrétně Buddhovými čtyřmi pravdami.

Publikum si prý nevybírá a je zřejmé, že dokáže zaujmout opravdu široké spektrum lidí. „Na mě chodí až čtyři generace, od nemluvňat až po lidi před kremací,“ směje se Pepa Nos. Jak přesvědčivě umí zahrát žvatlání nemluvněte ostatně na místě dokázal v jedné své písni o zeměkouli.

Svérázný umělec je skromný, doktora prý potřeboval naposledy v roce 1982, a to jen po telefonu, když měl žlučníkový záchvat. Nepotřebuje recenzenty, jen publikum. A co říká na Olympiádu? „Sem tam bych si rád omrknul sjezdové disciplíny, baví mě, protože jsou dynamické. Sám jsem byl vášnivý sjezdař a běžkař,“ prozradil.

Na svých webových stránkách pepanos.cz se téměř každý třetí den vyjdřuje ke společenským problémům. Zrovna v pátek mu přišlo potvrzení, že jeho dopis přijal prezident USA Barack Obama.