Nový jednatel KICu Miloš Novák věří tomu, že dotaci na kino, divadlo a noviny dostane. Vedení města však tvrdí, že dotaci přizná nejvhodnějšímu žadateli. KIC prý preferovat nebude. Nespláče tak KIC nad výdělkem dříve, než stačí s novým jednatelem navázat na bohaté kulturní aktivity bývalého jednatele Ladislava Langra?

„Město má zájem na tom, aby KIC fungoval. Kdo jiný by měl provozovat kino a divadlo než kulturní centrum?“ ptá se sám sebe Novák.
Jenže je tu háček. Žádost o provozování kina podal i Čestmír Cirkva, který tu už dvouletou zkušenost má. „Je tu například absence filmového klubu nebo akcí pro školy. Myslím, že nebudu svým projektem nikomu vadit,“ uvedl Cirkva.

I město, ač se staví do role hodného strýčka Sama, nepreferuje najednou ze žádostí organizaci, kterou vlastní. Je to jako přes kopírák s technickými službami. „Nebudeme upřednostňovat kulturní centrum, bude záležet na nabídce žadatele,“ prohlásila místostarostka Jiřina Soukupová.

Z čeho tedy momentálně KIC žije, když nedostal od začátku roku od města ani korunu a granty se budou schvalovat až na dubnovém zasedání zastupitelstva?

„Máme jistou rezervu. Díky dobrému hospodaření bývalého jednatele na výplaty máme,“ uvedl Novák.

KIC někdy v půli března přestane provozovat informační centrum na zámeckém nádvoří. S tím však přijde propuštění jeho zaměstnanců. Převezme jej Zlatý pruh Polabí.