Ostrovy na Labi aneb průhledy do hvězd. Magický název poetického setkání navzájem známých i neznámých básníků a umělců napovídal, aby si jednotlivé osobnosti naslouchaly a seznamovaly se. Protože nikdo není ostrovem sám pro sebe.

To byl kromě pohodově 
a kulturně stráveného sobotního odpoledne také účel posezení a procházky. Alespoň podle hlavní spojovací osoby, charismatické Renaty Bulvové z Literárního a kulturního Klubu 8. Pod pseudonymem Marie Radko také ona přednesla svou tvorbu, která odráží její ženský pohled na svět.

Na ten se skrz svou poezii 
a prózu podívali další zúčastněné ostrovy na Labi: Miroslav S. Jilemnický, Ondřej Urbanec a Pavel Zdražil, kteří jsou spojení s Kýcháním do sazí, zazněl také energický přednes mladého básníka Kristiana Holana.

Ten zároveň navodil atmosféru mezi básněmi hrou na housle spolu s Lubošem Ošem Chladem, který kouzlil na trubku. Václav Martinec 
s australským hudebním nástrojem didgeridoo nedorazil, didgeridoo nahradil ve své básni Pavel Zdražil.

„Klub osm putuje z místa na místo a setkává se a čte s básníky,“ uvedla poetické odpoledne Renata Bulvová. Podobně putovaly fotografie Kima Houdka po stolech a každý měl možnost si najít tu svou. Svérázná putovní výstava pokračovala procházkou na soutok Labe s Cidlinou s poetickým komentářem fotografa.

Na setkání nechyběli ani literáti Karel Tomek, Z. L. Gordon nebo Petr Bakalář.