Nominace letošního ročníku ankety Nymburský Otík vstupují do svého finále. Šanci nominovat své oblíbené skupiny, zpěváky, hudebníky nebo třeba počin roku máte ještě do pondělí 
21. listopadu. Potom začne to očekávané hlasování, které rozhodne.

Po zkušenostech z předchozího ročníku jsme tentokrát zvolili pouze 5 základních kategorií. Vypadly kategorie Talent do 18 let a Dýdžej. Oceněni budou na základě vašich hlasů nejlepší Zpěvák, Zpěvačka, Hudebník, Skupina 
a Počin roku. Redakce pak sama uvede některé hudebníky do síně slávy a odmění i hudební osobnost, která nám dělá radost za hranicemi regionu.

Vaše nominace jsou tedy časově omezeny do 21. listopadu. Pak už bude vše naostro. Následovat bude samotné hlasování pro vaše oblíbené interprety.

A také zde jsme se rozhodli pro další velkou změnu oproti předchozímu ročníku. Tehdy jste o pořadí rozhodovali prostřednictvím hlasů na internetu a na kuponech v tištěném vydání Nymburského deníku. Součtem pořadí interpreta z obou médií jsme došli k číslům (bodům), které rozhodovaly. Čím menší číslo, tím lepší umístění (například první na webu a druhý v kuponech, tj. 3 body. Na základě četných připomínek čtenářů tentokrát pořadí interpretů určí výhradně zaslané tištěné kupony.

„Dalo se to na internetu obejít. Mohlo se hlasovat víckrát než jen jednou za hodinu, jak bylo nastaveno. Proto se 
u některých lidí objevily obrovská čísla. Vím o klukách, kteří ten systém umí přelstít,” řekl nám Petr z Nymburka.

Své nominace do půlnoci 21. listopadu posílejte buď poštou na: Nymburský Deník (Nymburský Otík 2011), B. Smetany 55, 288 02 Nymburk, nebo je vhoďte rovnou do schránky před inzercí v Obecním domě. Další možností je napsat své nominace na mail: lukas.trejbal@denik.cz či SMSkou na: 724 130 483.

A jak to v tuto chvíli vypadá? Nominovali jste už hezkou řádku interpretů a kapel. Trochu pokulhává kategorie Počin roku.
„Mezi skupinami se nově objevily například Artmosfere, Unitra Diora, nebo Dark Spell. Kategorie Zpěvačka zatím nenabídla nové tváře, mezi zpěváky se po letech objevil Poděbraďák Petr Pancho Prchal, možná i v souvislosti 
s nazpívanou písní Poděbrady pro dětský orloj. Hudebníci také zatím žádní noví, kategorie Počin roku má v nominacích například nové provozovatele Hálkova divadla bratry Kříže a Hudební festiválek ve Zvěřínku s hvězdou Jiřím Zonygou,” uvedla šéfredaktorka Nymburského deníku Milena Jínová.

Přemýšlejte o tom, kdo by si zasloužil nominovat. Samotní aktivní muzikanti, nestyďte se nominovat sami, někdy to jinak v rámci své propagace ani nejde. Konkurence je velká.

V loňském roce to dopadlo v Nymburském Otíkovi následovně. Mezi zpěváky vyhrál Vítek Beneš, zpěvačkou roku se podruhé stala Lucie Procházková. Skupinu roku obhájil orchestr TOX. Dýdžejem roku byl vyhlášen Radim Keith, Talentem do 18 let Martin Blažek a Hudebníkem Václav Havlas.

Do Síně slávy redakce poslala legendární nymburskou skupinu Gradace, všestranného muzikanta 
a skladatele Jiřího Žílu Beneše, kapelníka Josefa Jínu a zpěváka Fortuny 77 Miloslava Čamráka Vaňka in memoriam. V prestižní kategorii Hudební osobnost roku vyhrál zpěvák Ladislav Spilka, který zpívá v muzikálech a vydal desku Za co!!!