Narvaný malý sál přivítal na pódiu mladé zpěvačky Nikolu Duškovou a Andreu Holou, okleštěnou sestavu skupiny Fortuna 77 a zažil naprosto dechberoucí set zpěváka Ládi Spilky. Toho redaktoři Deníkuodměnili cenou proHudební osobnost roku.

Moderátor večera Tomáš Březina přesně věděl, kdy večer odlehčit a kdy přitlačit na pilu, vědom si slavnostního okamžiku. Ty se opakovaly pravidelně právě při předávání cen – Nymburských Otíků. Plaketa smajlíka, zasazená do dřevěného podstavce, potom některé dojímala až k slzám radosti.

„Ahoj kluci a holky,“ začal svůj prolog k předání Otíka básník Jiří Teper. Přesně v duchu tehdejších zábav. Otíka z kategorie Síň slávy pak od něj převzal dlouholetý kapelník legendární nymburské Gradace Jiří Kulich.

Teper vzpomněl také na již nežijící kamarády, kteří v Gradaci působili. Do rockového nebe poslal pozdrav i zpěvák Telegrafu Petr Bašus, který předával Otíka Miloslavu Čamrákovi Vaňkovi in memoriam. Nejprve plačící sestry Vaňkovy, dcery Čamráka, po chvíli zvolaly: „Čamráku ahoj!“ Následovala píseň Jsem prý blázen jen, kterou Vaněk zpíval velmi rád. Jeho chraplavý hlas se podobal zabarvení Jiřího Schelingera. Už tam nahoře možná zpívají duety.

Jako zjevení působila mladičká zpěvačka z Městce Andrea Holá. Skvostně zazpívala jednu vánoční píseň, sklidila bouřlivý a dlouhotrvající aplaus. Zaplašila tak všechny pochybovače, kteří rozpoutali na webu při hlasování v anketě vášnivou diskuzi, kdo vlastně Andrea Holá je a že o ní nikdy neslyšeli. Jestli u zpívání Andrea Holá zůstane, věřte, že o ní ještě uslyšíte. Podle otce Holé se na ní prý jezdí dívat z dětské činohry Národního divadla pro případné angažmá. Andree je pouhých 14 let a štěstí zkusí jako uchazečka Ježkovy konzervatoře v Praze.

Sladkým bombónkem na dortu večera bylo jednoznačně vystoupení zpěváka Ládi Spilky. Ten zazpíval některé muzikálové melodie z Krysaře a Trajemství a přidal s kapelou ještě několik písní ze sólové desky Za co!!! „Nikdy jsem žádnou cenu ještě nedostal, nesmírně si toho vážím,“ uvedl Spilka a píseň Duše věnoval své mamince.

Jan Vávra se nemohl zúčastnit, poslal alespoň SMS pozdrav. „Děkuji všem za hlasy. Velmi mě těší, že jsem se dostal do nejlepší trojky v kategoriích Zpěvák a Skupina. Bohužel se slavnostního večera nemohu zúčastnit. Hezké svátky,“ vzkázal návštěvníkům a fanouškům muzikant Honza Vávra.

Přinášíme kompletní výsledky historicky prvního ročníku hudební ankety Nymburský Otík.

Zpěvačka roku Lucie Procházková (2. Andrea Holá 3. Nikola Dušková 4. Jaroslava Mikuškovicová 5. Eva Špetlová)
Zpěvák roku Vít Beneš (2. Milan Děda Mikuškovic 3. Jan Vávra 4. Rudolf Mikuškovic st. 5. Alfons Llupi)
Skupina roku TOX (2. JePla 3. TOMK 4. Crossband 5. Lážo Plážo)
Dýdžej roku Radim Keith (2. Dj Pokýno 3. Dj Marty 4. Dj Puldis 5. Radka Pilná)
Hudebník roku Václav Havlas (2. Vít Beneš 3. Jan Vávra 4. Václav Mrzena 5. Oldřich Matoušek st.)
Talent do 18 let Martin Blažek (2. Šimon Janák 3. Pavla Kárníková 4. Tereza Pěničková 5. Jakub Tomášek)
Počin rokuobnovení činnosti orchestru TOMK (2. vyhlášení ankety Muzikant Nymburska Nymburk 3. festival Sonisphere Milovice 4. vystoupení skupiny Hanka Zagorová Revival Band Lysá 5. kinoklub Luft v Lysé nad labem)
Síň slávy

skupina Gradace

Jiří Žíla Beneš

Miloslav Čamrák Vaněk in memoriam

Josef Jína
Hudební osobnost roku

Ladislav Spilka