Pokud nebude přát počasí, celý rockový podnik se přesune do sálu. Tomu tady říkají domácky Rock Music Hall.

Postupně na známém festivalu, který představuje hlavně místní kapely, vystoupí Trio Passengers, Dargi´s a Blank Out.

Poděbradští Pasažéři hrají crossover, většinu repertoáru má na svědomí kytarista Petr Pigot Píša.
Skupina Dargi´s je asi největším sobotním lákadlem.  Ta na rockové scéně nepíše dlouhou historii –  vznikla totiž teprve před třemi lety – leč to nemění nic na faktu, že už se na pódiích pohybuje jako ryba ve vodě. Často vystupuje s legendou tancovačkových sálů Argemou a její rozpoznávací symbol je nepřehlédnutelná 
a hlavně nepřeslechnutelná zpěvačka Drahomíra  Plauterová, která si říká Dargi.
Blank Out je energická kolínská kapela. V ní figuruje 
i syn bubenické legendy Ladislava Douska (například Iras), baskytarista Jan.

„Už tady u nás jednou hráli, neuvěřitelně jim to šlape. Mají to v sobě," popsal své pocity z jejich koncertu provozovatel hospody a organizátor Olda Festu Oldřich Pleskač.

Nedávno tu v sokolovně vystoupily rockové legendy Telegraf a Roxor. „Po delší době bylo narváno, Sokolové vybírali na novou fasádu sokolovny," uvedl Pleskač, který podporuje rockovou muziku, jak se jen dá.

U něj se tu konala například populární Rocková pípa rádia Beat. „Znovu se snažím vyjednat sem k nám Rockovou pípu, ta akce se minule povedla,"  tvrdí Olda Pleskač.

Jeho tvář už tradičně ozdobí nějaké líčení. „Vždycky mě líčí můj kamarád Přemysl Knopp, zvaný Přéma. Minule jsem byl za smrťáka, víckrát jako Gene Simmons z Kiss.

Olda Festy spolupořádá 
s hospodským Petr Peťan Popovský. „Na těchto festivalech, které jsou na jaře a v zimě, se už vystřídala hezká řádka kapel. Hrály tu například So, Qwil, Capsella Bursa Pastoris, DKV, Laspilka, ČéTé, Mantinel a další," vyjmenoval Popovský, jinak také člen skupiny ČéTé.

Nashle v sobotu na Olda festu.