Jak dopředu avizovali pořadatelé z Nymburského kulturního centra, byl to záměr letošního ročníku. A tak už v dopoledním bloku, věnovaném zejména malým návštěvníkům, bavily přítomné, nejen dětské publikum Karolína Kamberská (ex Sestry Steinovy) se svými Křikadly a kapela Pískomil se vrací, jejíž zpěvačky roztančily svými rozvernými songy i ty nejmenší.

Odpoledne zahájila nymburská „superskupina“ v čele s charismatickým zpěvákem Yannickem Tevim a následovaly další hudební lahůdky: energická bubenice Pája Táboříková s kapelou PayaNoia, snová hudba ostravských Pla ces, kapela Ille se zpěvačkou Olgou Konigovou, úspěšná brněnská formace Aivn´sNaked Trio nebo vtipní a poetičtí Poletíme?.

Program vyvrcholil před devátou večer vystoupením Andělem ověnčené Kláry Vytiskové. Zpěvačka, která odstartovala svou kariéru v kapele Toxique, vystupuje od roku 2017 s novou kapelou pod názvem Klara and the Pop a nabídla nymburskému publiku neotřelou kvalitní popovou hudbu. 14. ročník Přístavní slavnosti, kterým prováděl zkušeně Pepa Podolák z rádia Patriot, nasadil laťku opět o pořádný kus výš. 

Miroslav Horáček (uprostřed) v kostýmu hraběte Šporka, v němž bude k vidění i na Kmochově ostrově v Kolíně na historických slavnostech v sobotu 12. srpna.
Miroslav Horáček: Jako kluci jsme kutali stříbro a hráli si na padělatele mincí
Ilustrační foto
Do vody bez obav: přírodní koupaliště jsou v pořádku