„Krátkým ohlédnutím do historie můžeme připomenout, že nejprve vznikla v Poděbradech Hudební škola. Ta byla založena 1. února 1953 a sídlila na poděbradském zámku. Základní umělecká škola prošla za dobu své existence několika proměnami. V současnosti, respektive od roku 1999 je umístěna v půdní vestavbě budovy ZŠ TGM. Výuka probíhá ve čtyřech oborech - hudebním, výtvarném, tanečním a literárně dramatickém. Svoji pobočku máme ještě v Městci Králové,“ uvedla ředitelka školy Hana Janišová.

Z besedy s herečkou Terezou Kostkovou a moderátorem Jiřím Vaníčkem v rámci cyklu Křeslo pro hosta v Kongresovém centru Lázeňská kolonáda v Poděbradech.
Obrazem: Herečka Tereza Kostková přijela do Poděbrad i přes zranění kotníku

V přednáškovém sále knihovny si mohli zájemci prohlédnout zhruba stovku žákovských výtvarných prací. „Žáci se vzdělávají v plošné a prostorové tvorbě. Plošná tvorba zahrnuje kresby, malby a grafiku, prostorová pak keramiku a modelování. Pravidelně se zúčastňují různých soutěží a přehlídek a získávají na nich mnohá ocenění. Dále pak zájemce o další studia připravujeme na talentové zkoušky na střední umělecké školy,“ vysvětlila při vernisáži vedoucí umělecké rady Regina Prokešová.

Program oslav pokračoval Slavnostním koncertem bývalých žáků, dnešních profesionálů, v Divadle Na Kovárně. Výstava prací výtvarného oboru bude v knihovně otevřena do neděle 26. března.