Změny se budou týkat programu. Celý původní program plánovaný na letošek se přesune na příští rok včetně projekce s živou hudbou k bondovce Skyfall. Letošní koncerty a projekce se všechny uskuteční v lázeňském parku a budou zdarma pro všechny.

Vyvrcholením sobotního večera bude uvedení profilového koncertu Ondřeje Soukupa. V rámci „The Best of Soundtrack“ zazní v podání Filharmonie Hradec Králové suity z jeho nejslavnějších titulů - Tmavomodrý svět, Kolja, Vratné lahve, Nejasná zpráva o konci světa, Requiem pro panenku, Akumulátor 1 a další. Jedině tento koncert zazní z parkoviště u zámku, které bude vyhrazeno hostům. Diváci si jej mohou poslechnout například z mostu přes Labe nebo z louky u Jezera, odkud budou mít i dobrý výhled na velkoformátové projekce ukázek filmů na stěny zámku. Ty budou živý koncert doplňovat.

„Před dvěma lety jsem si koncert sám uváděl a troufám si říct, že to byl neskutečný zážitek s nepopsatelnou atmosférou. Letos koncertem provázet nebudu, protože si ho chci užít z pozice diváka. Jsem nesmírné rád, že v rámci letošního Soundtrack festivalu můžeme večer zopakovat, ba dokonce ho ještě o kousek vylepšit, a podělit se o něj i s dalšími fanoušky filmové hudby,“ řekl hudební skladatel Ondřej Soukup.

Poděkování lidem v první linii

Další program pořadatelé budou zveřejňovat postupně. Letošní ročník ponese podtitul Soundtrack – Jedeme dál! Podle ředitele festivalu Michala Dvořáka bude věnován všem, kteří na jaře bojovali se zákeřným virem v první linii. „Chceme poděkovat všem, kteří bojovali v první linii i těm, kteří respektovali nastalou situaci a neházeli flintu do žita. Díky všem za jejich obětavost, Městu Poděbrady a našim fanouškům za pochopení a trpělivost. Pro všechny návštěvníky festivalu i obyvatele města připravujeme také velkolepé multimediální překvapení, které zveřejníme v nejbližších dnech,“ dodává Michal Dvořák.

Původní letošní program se tedy kompletně přesouvá na rok 2021. Stejně tak budou platit i vstupenky už prodané na letošní ročník. „Vyčkávali jsme a doufali do poslední chvíle, že program letošního festivalu proběhne tak, jak jsme ho téměř rok plánovali a připravovali. Vzhledem k aktuálním omezením spojených s covidem–19 by nemohl hlavní program festivalu proběhnout v naší unikátní koncertní hale bez zásadních změn, a tak jsme se definitivně rozhodli, že program 2020 přesuneme na rok 2021. Každopádně ale jedeme dál,“ doplnil Michal Dvořák.

Letošní ročník se uskuteční v termínu od 27. do 30. srpna.