NYMBURK

Bambiriáda začíná už dnes

Dnešek a zítřek pod nymburskými hradbami bude patřit Bambiriádě – prezentaci občanských sdružení dětí a mládeže a středisek volného času. Příchozí se mohou těšit na ukázky pěti desítek sdružení a domů mládeže.

V kostele vystoupí sbor z USA

Zítra je na programu další z řady koncertů v rámci festivalu B. M. Černohorského. V chrámu sv. Jiljí od 19 hodin vystoupí Castelon State College Choir z USA a Pěvecký sbor Gymnázia Jiřího z Poděbrad.

Postřižinský expres vyjíždí

Téměř už jako tradice se dá nazvat jarní výlet Postřižinského expresu, který vyjede už zítra z Nymburka. Větší zastávka je přichystána v Dětenicích. Stokorunové jízdenky jsou k dostání v obou nymburských železničních stanicích, nymburském pivovaru a u průvodčích ve vlacích.

LYSÁ NAD LABEM

Hogo fogo festival

Na v pořadí už třetí díl Hogo fogo festivalu se zájemci mohou těšit a vyrazit zítra ve 14 hodin do zámeckého parku. Na programu hudebního festivalu Lysá Open Air jsou kapely Feher Feteke Kerek, Syrea, Den a další.

Natura Viva na výstavišti
Až do neděle je mohou zájemci vyrazit an lyské výstaviště, kde se koná mezinárodní výstava Natura Viva

OSTRÁ

Den dětí v Botaniku

V historické vesničce lidových řemesel Botanicus zítra oslaví dětský den jarmarkem sladkostí. Příchozí se mohou těšit na šermíře, sokolníky, lukostřelce i divadlo. Otevřeno je od 10 do 17 hodin.

KOUNICE

Soutěž pro malé rybáře

Dětský den je na programu zítřejšího dne také v Kounicích. Chybět nebudou dětské rybářské závody, které začínají v 8 hodin (zápis od 7), slavnostní otevření dětského hřiště v 9.30 nebo cesta pohádkovým lesem od 15 hodin plná pohádkových bytostí a plnění úkolů

PODĚBRADY

 

Poděbradský FEMAD začíná

Komedie i drama jsou na programu dalšího ročníku festivalu mladého amatérského divadla – FEMAD. Ten začíná už dnes představením Vše o ženách ve 20 hodin v divadle Na Kovárně.