NYMBURK

Dechovka to rozbalí pod hradbami

Druhý ročník festivalu Brass 2007 Bohemia představí zítra pět dechových orchestrů z Čech, Švýcarska, Finska i Švédska. Soubory nejprve projdou městem (10.30) a na Náměstí Přemyslovců zahrají všichni společně píseň Škoda lásky (11), pokračovat budou Palackého třídou až do parku pod hradbami (14 – 17).

PODĚBRADY

Letní divadelní slavnosti

Až do soboty v lázeňském městě trvají letní divadelní slavnosti. Dnes je na programu představení Když ty, tak já taky Divadelního spolku Právě začínáme Horní Počernice, (21). Zítra se pak návštěvníkům představí DS Horní Počernice s pohádkou O rohaté princezně (15). Přehlídku zakončí Veselé paničky Windsorské aneb Na každého jednou dojde v podání Divadelního soubor Jiráskova divadla Hronov (21). Všechna představení budou k vidění na zámecké zahradě.

VESTEC

Dobrovolní hasiči soutěží

Již patnáctý ročník Vesteckého poháru pořádá zítra Sbor dobrovolných hasičů z Vestce. Soutěž bude zahájena v 8.45 hodin.

OSTRÁ

Tradiční řemesla v Botaniku

Sobota v historické vesničce lidových řemesel bude patřit tradičním řemeslům, umění a středověkým hrám. Na programu budou šermíři, kati i sokolníci. Otevřeno je od 10 do 16 hodin.

ČELÁKOVICE

Divadelníci hrají Josefa Čapka

Velkou loupežnickou pohádku od Josefa Čapka si pro diváky připravili čelákovičtí divadelníci. Představení uvedou zítra od 15 hodin.

KAMENNÉ ZBOŽÍ

Fotbal, hudba i víno

TJ Kamenného Zboží pořádá zítra od 13 hodin na svém hřišti fotbalový turnaj. Jeho účastníky budou vedle domácí staré gardy a B-mužstva borci starých gard ze Šakvic na Moravě a Drahlína. Večer od 20 hodin bude na místním letním parketu hrát hudební skupina Pohoda a budou se také ochutnávat skvělá moravská vína.

ÚMYSLOVICE

Mariánská pouť Polabí

Na slavnostní Mariánskou pouť Polabí mohou zájemci vyrazit v neděli. Začátek pouti je ve 14.30 hodin na Ostrově před sochou Panny Marie, poté bude pokračovat do Úmyslovic. Před kostelem sv. Linharta pod lípami se pak od 16 hodin bude konat mše svatá za doprovodu chrámového sboru.

VRBICE

Heavy metal na letním parketu

Zítra na místním letním parketu zahraje heavymetalová kapela Krleš z Varnsdorfu. Začátek je od 21 hodin.