Skutečně velkolepý program chystají v Poděbradech. V Domě dětí a mládeže Symfonie v ulici Za Nádražím se od 9 hodin do 16 hodin otevře Hvězdná brána. Stanoviště s vesmírnými úkoly doplní výstavy Svět dětí a Vesmír, seminář o sci-fi a fantasy nebo pódiová vystoupení.

U poděbradské sokolovny ve 14 hodin odstartuje tradiční putování po Pohádkovém lese až k Jezeru. Na koupališti zahájí v 15 hodin Pirátský výcvik na dračích lodích pro děti, výtvarnou dílnu a v 18 hodin diskotéku. Ve večerním programu nebude chybět představení Divadelního spolku Jiří a hudební skupina Care Away. Více informací najdete na webu ddmpodebrady.cz.

Před studentskými kolejemi naproti tenisovým kurtům si budou děti moci zasoutěžit s rytíři a šermíři a maminky zacvičit v rytmu nového fitness programu Zumba. Akce začíná v sobotu v 10 hodin.

Od Staré rybárny v Nymburce v sobotu v 8.30 hodin vyrazí na pestrý výlet s názvem Den dětí na Greenway Mrlina. Cestou z Labské stezky do Křince na zámek se děti s rodiči seznámí se zvířaty z povodí Mrliny, prohlédnou si farmu v Havransku a zastaví se na dětském hřišti ve vesteckém lesoparku. Podrobnější informace najdete na webu www.mesto–nymburk.cz.

Program pro děti v Nymburce připravila také taneční škola Easy Dance na zahradě kavárny U Tanečnice. Tam se akce koná v pondělí 31. května.