LYSÁ NAD LABEM

V sobotu odpoledne opět poce ožila Žižkova ulice i celé podzámčí. Konal se tu již devátý ročník Setkání na Labi – Lyský Montmartre. Ulička pod zámkem se tak na jedno odpoledne proměnila v pařížskou čtvrť Montmartre. Příchozí se mohli těšit na malíře, grafiky, skláře a mnoho dalšího. Nechyběl ani program pro děti s malováním křídou na chodník či dokonce popelnice. Akce pokračovala i večer šansony a tančírnou v kině Hogo Fogo.

PODĚBRADY

Evropa hraje kmocha

Lázeňské město o víkendu hostilo mezinárodní přehlídku zahraničních orchestrů – Evropa hraje Kmocha. V odpoledním programu na Kolonádě, který uváděla Michaela Dolinová, se na pódiu objevil i dechový orchestr Bigband des Dessenberger Gymnasiums Günsburg z Německa. Akce se konala v rámci Poděbradského léta a návštěvníci se mohli těšit i na Svatojiřskou pouť v Zámecké zahradě.

Křest nové desky kapely Podlabáckej Pacifik

Křestem nové desky Půlnoční vlak oslavila country kapela Podlabáckej Pacifik své desáté výročí. Kmotrem desky se stal ředitel nymburského pivovaru Pavel Benák a místostarosta Poděbrad Tomáš Kalenda. Desku pokřtili v sobotu v restauraci Na Jízdárně Postřižinským pivem .

VESTEC

Na zdejším hřišti bylo v sobotu živo, podle místních se tu sešla skoro celá vesnice. Zájemci se mimo jiné mohli zúčastnit i turnaje v petanque. Za necelý měsíc – 21. července, se tu koná už tradiční akce Vosí rojení se soutěží TransVestec, kterou pořádá místní ochotnický spolek Vosa.