Snímky na výstavu zapůjčil Jan Řehounek, který se s Hrabalem poznal už v dětství. Začátkem 90. let se s ním opět setkal a mnohokrát ho navštívil v Kersku. Po jeho smrti se angažoval při zakládání Klubu čtenářů Bohumila Hrabala a snažil se, aby spisovatelovo jméno nebylo zapomenuto.

Publikoval o něm v tisku, soustředil obsáhlý archiv dokumentárních materiálů, článků, publikací a fotografií. Právě z jeho sbírky pocházejí fotografie, které si budou moci prohlédnout návštěvníci výstavy.

Hrabalovy povídky a novely, psané silně neotřelým jazykem, měly velký vliv na vývoj české prózy. „Hrabal častokrát ve svých knihách vzdal nezapomenutelný hold Nymburku, který vždy považoval za svůj. Kde tedy jinde uspořádat výstavu, která naopak vzdává hold svému spisovateli,“ říká Zuzana Dřízhalová z Nymburského kulturního centra.

Boční oblouky nové lávky budou v noci zhasnuté.
Ostré světlo vadilo. Nová nymburská lávka bude na noc zhasínat, rozhodla radnice

Návštěvníci uvidí vzácné rodinné snímky, fotografické záznamy z akcí, které provázely jeho spisovatelskou kariéru či momentky z Hrabalova života v Kersku.

„Vernisáž výstavy proběhne ve foyer kina 1. února od 18 hodin. Těšit se můžete nejen na průvodní slovo Jana Řehounka, ale i na příjemné tóny cellisty Jiřího Čmugra. Samotná výstava bude k vidění v kině v průběhu února,“ láká Dřízhalová.