Osmý ročník Přístavní slavnosti sice semtam osvěžil větřík od řeky, ale jinak se odehrával v dosti dusném počasí.

Což však pramálo vadilo návštěvníkům i účinkujícím. Co ale některým příchozím opravdu vadilo, byly narychlo provedené úpravy programu, a tudíž řada lidí, která přišla na konkrétní kapelu, své miláčky prošvihla. To se týkalo například domácí kapely Roxor, která se těší značné oblibě svých příznivců. Podle původního programu měli nastoupit až po druhé hodině, leč kvůli nepřítomnosti Alžbětiných sosen, zahrály už o hodinu dřív. „Já jsem přišla na hodinu mrknout na Roxor s tím, že se sem vrátím až večer. A teď mi říkáte, že zrovna skončil. To nechápu,“ rozčilovala se Nymburačka Jana Machovcová.

Podobně to měli také fanoušci Yo Yo Bandu, který měl původně vystoupit v šest večer, ale Tesařík a spol. se objevili na pódiu už ve čtyři!
Pravdou je, že většina lidí byla spokojena. A nadšené byly hlavně děti, jejichž svižné projížďky po Labi v hasičském člunu se staly pro některé z nich zatím životním zážitkem. „Takhle rychle sem ještě nikdy nejel. A občas příjemně cákala voda, bylo to super,“ svítily oči jednomu z capartů hned po vystoupení z člunu.

Spokojen s účastí a nakonec i počasím byl i místostarosta Zdeněk Vocásek, který jako šéf místních dobrovolných hasičů pomáhal také u člunu. „Lidí je dost a vypadá, že se dobře baví. To je fajn,“ konstatoval Vocásek.

Plno měla také speciální dětská mašinka, která jinak o prázdninách jezdí v sousedních Poděbradech. Její zvonek trochu znejistěl frontmana kapely Niceland. „Ha, slyším tramvaj. Co se to tu děje?“ Když se ujistil, že skutečně není doma v Praze, ale na pódiu pod nymburskými Hradbami, mohl koncert začít.