Šermování, milostné příběhy i songy či popíjení mělnického a karlštejnského vína.

I to mohli diváci vidět při víkendovývh představeních pod nymburskými Hradbami, kde se utábořil zvláštní spolek divadelníků, moderátorů a regionálních politiků, který už pátým rokem hraje pod otevřeným nebem slavný český muzikál Noc na Krlštějně.

Představení začalo v duchu vzpomínky na zesnulého ředitele nymburského divadla Adolfa Tomana. „Byl to člověk, který uměním opravdu žil. Kdo jste ho znali, věnujte mu spolu s námi tichou vzpomínku. Toto představení bychom mu chtěli věnovat,“ řekl ještě před začátkem pátečního historického kusu představitel císaře Karla IV. a bývalý středočeský hejtman Petr Bendl v doprovodu exstarosty Nymburka Ladislava Kutíka.

Pak už se ale doopravdy začalo šermovat, zpívat a kout zejména ženské pikle, kterak se na Karštejn dostat i přes výslovný císařův zákaz pobytu žen v tomto sídle.

Jednou z nejvýraznějších postav byl Pavel Vítek coby císařův číšník Pešek, který také odzpíval většinu hitů známých ze slavného filmového zpracování.
Další zábavnou dvojicí byli Jan Rosák s Petrem Jančaříkem v rolích bavorského vévody Štěpána, respektive cyperského krále Petra.

V představení se kromě zmíněného exstarosty Kutíka objevil také ředitel nymburského pivovaru Pavel Benák.