Nejdřív hudba, pak filmy.

Tak se dá ve stručnosti charakterizovat program následujících dnů v parku Pod Hradbami. Obě akce pod širým nebem se těší každoroční oblibě lidí nejen z Nymburka, ale i okolí. Podle aktuální předpovědi počasí vše nasvědčuje tomu, že více štěstí budou mít hudebníci.

Přístavní slavnost začíná v sobotu už v deset dopoledne, kdy se na pódiu objeví rocková formace Badys i s místním hudebníkem a fotografem Patem Tichým.

Po obědě vystoupí už ostřílené a oblíbené kolínské Alžbětiny Sosny. Naváže Roxor, jehož snad není třeba v Nymburce představovat ani malým dětem.
Dnešní třicátníci si určitě vzpomenou na hit z osmdesátých let Já na to mám! Kapela Natural, která je jeho původcem, vystoupí od půl páté. Od šesti se pak zjeví další, v Nymburce dost profláklá osobnost, a to Richard Tesařík s Yo Yo Bandem. Vystřídají je místní oblíbenci Crossband a program zakončí poskakující Wohnouti, které mohli zájemci vidět nedávno na Barvách léta u poděbradského Jezera.

Jen co muzikanti sbalí svá fidlátka a zmizí podium, vyroste u hradeb jiná konstrukce. A to na filmové plátno. Už v neděli večer se soumrakem se začne promítat film Největší z Čechů. Což je snímek Roberta Sedláčka, ve kterém se mimo jiné dozvíde, kolik je třeba sníst párků, abyste v tom byli nejlepší nebo kam až se dá dojet na rotopedu.

Pondělní večer je na programu mrazivá komedie Zemský ráj to napohled. Předloňský film Ireny Pavláskové je sondou do 70. let v Československu a také o tom, jak se mizerná doba dala přežít.

Posledním snímkem je pak Hřebejkova Kawasakiho růže, která posbírala několik ocenění na festivalech.

Začíná se vždy, když se setmí. Což se stane zhruba kolem půl desáté večer.

PROGRAM PŘÍSTAVNÍ SLAVNOSTI

10.10-10.50 Badys
11.15-12.00 El´brkas
13.00-13.45 Alžbětiny Sosny
14.10-14.55Roxor
15.20-16.10 Niceland
16.35-17.25Natural
17.55-18.50 Yo Yo Band
19.20-20.15 Crossband
20.45-21.30Wohnout

Doprovodný program: vystřihované portréty, dětská mobilní mašinka, občerstvení a stánkový prodej. Vstup volný.

PROGRAM KINEMATOGRAFU BŘÍ ČADÍKŮ

neděle 7.8. Největší z Čechů
pondělí 8.8. Zemský ráj to napohled
úterý 9.8. Kawasakiho růže

Začátek projekcí po setmění, asi ve 21.30 hodin. Vstupné dobrovolné.