Bratři Jaroslav a Stanislav Křížové, Miroslav Fišer, možná Radim Keith a Petra Štychová.

To jsou jména potencionálních kandidátů na post ředitele Hálkova divadla. Město vyhlašuje výběrové řízení na funkci po zesnulém Adolfu Tomanovi. Přihlášky lze podávat do 22. srpna, o týden později zasedne komise a měla by vybrat nového ředitele.

Nymburskému deníku se podařilo vypátrat některé kandidáty. Někteří na přímý dotaz svoji účast ve výběrovém řízení potvrdili. „Ano, budu kandidovat,“ řekl rozhodně Miroslav Fišer, který už v době Tomanova působení na ministerstvu kultury divadlo řídil. Podle některých členů souboru Hálkova divadla však nemá dostatečnou podporu herců. Jinými slovy je neoblíbený.

Svoji účast ve výběrovém řízení také potvrdili bratři Jaroslav a Stanislav Křížovi. S jejich jmény se Nymburší mohou setkat v kapele Crossband, nebo při pořádání Večerů v klubu se zajímavými hosty. „Zúčastníme se výběrového řízení společně. Chtěli bychom více využívat malou scénu, jako například při našich Večerech v klubu,“ řekl Jaroslav Kříž.

Mezi zasvěcenými se mluví také o Radimu Keithovi. „Zatím neznám přesné podmínky výběrového řízení. Nejprve si je prostuduji, a pak se rozhodnu. Svoji účast ve výběrovém řízení rozhodně nevylučuji,“ uvedl Keith.

Jako o dalším kandidátovi se mluví o mladé herečce Petře Štychové. Tu se však během včerejška nepodařilo kontaktovat.

Město na výběr šéfa Hálku poměrně spěchá. „Na celou věc spěcháme, protože chceme, aby bylo Hálkovo divadlo otevřeno co nejdříve. Věřím, že se do výběrového řízení přihlásí kvalitní uchazeči,“ řekl starosta Nymburka Miloš Petera.

Zároveň ovšem odmítá snížení umělecké kvality a klade důraz na kontinuitu práce po předchozím řediteli. „Bývalý provozovatel divadla, nedávno zesnulý Adolf Toman, nasadil uměleckou laťku vysoko a město by chtělo tento trend rozhodně zachovat,“ komentuje situaci Petera.

Přihlášku včetně všech požadovaných dokladů mohou zájemci zaslat v uzavřené obálce označené „Výběrové řízení - divadlo“ na adresu Městského úřadu Nymburk, a to do pondělí 22. srpna. Podrobné požadavky a další informace týkající se vypsaného výběrového řízení budou od 5. srpna vyvěšeny na úřední desce městského úřadu, která je přístupná i na internetových stránkách města www.mesto-nymburk.cz.