Páteční večer ve foyeru Hálkova divadla byl ve znamení slavnostního křtu. Decentně byl polit nymburskou jedenáctkou almanach, který mapuje posledních 30 let divadelního souboru Hálkova divadla a jeho jednotlivých skupin.

Dokupy dal malou encyklopedii Vítek Špinka, který také moderoval celý večer. Tím se jako červená jit táhly skladby skupiny Lážo – plážo.

Samotný večer pak měl v podstatě tři vrcholy. O křest knihy se postarala dvojice místostarostů Pavel Fojtík a Zdeněk Vocásek za asistence šéfky městského kulturního střediska Martiny Martincové. Kmotrem knihy se stal nejstarší člen Hálkova souboru Karel Šuch. „Byla to opravdu těžká práce. Ačkoliv jsem si to sám vymyslel, doufám, že už dlouho nebudu muset takový almanach dělat,“ poznamenal s úsměvem Vítek Špinka.

Dalším vrcholem pak byla ukázka ze hry Nebe na zemi. Ovšem ne jen tak ledajaká. Nejprve pánové Válek a Műller, kteří hráli tuto hru na prknech nymburského divadla v sedmdesátých letech, doplněni o Tomáše Březinu, který v této hře hrál v roce 2007, předvedli jednu ze scén ze zmíněného představení. Poté byla puštěna ukázka z pořadu České televize z roku 1976 zachycující stejnou scénu takřka ve stejném obsazení. „Jedenáctiminutový záznam je nejstarším dochovaným materiálem z činnosti našeho souboru,“ upozornil Špinka.

Po samotném křtu následoval malý raut a, jak je vtipně poznamenáno v programu, zahájení akce „Sejdeme se pod stolem“.

Posledním vrcholem večera pak bylo slavnostní focení všech přítomných členů Hálkova souboru.