Neobvyklá akce, kterou pořádají Církev adventistů, Církev bratrská a mezinárodní církev Remedy, se zřejmě stává trvalou tradicí. Svědčí 
o tom zájem místních. Ti dorazili i přes drobný déšť. Zato bylo nebývale teplo. I v půl jedenácté večer, kdy akce začala, ukazoval teploměr 9 stupňů nad nulou.

Na pódiu se objevily mikrofony a převážně studentský sbor už půl hodiny před začátkem. O ozvučení se postaral vedoucí orchestru TOX Jaroslav Trnka.

Pár minut před půl jedenáctou začaly na náměstí proudit skupinky lidí všech generací. V davu se mísily děti, pro něž to byl zřejmě jeden z prvních až mysteriózních zážitků v životě, s puberťáky se sluchátky na uších konče seniory a invalidy. Několik dětí rozdávalo Malé vánoční zpěvníčky, což byl dvojlist se čtyřmi koledami a vánočními písněmi, které později z pódia, ale také z hrdel přítomných, za hudebního doprovodu zazněly.

Nechybělo ani kázání, ovšem mnohem civilnější, než znají štědrovečerní návštěvníci kostelů při tradičních Půlnočních. Z dalších úst zazněla i modlitba za město Poděbrady. K pohodové atmosféře přispělo i rozdávání teplého čaje. Přítomné hlídky policie i strážníků tak mohly přihlížet pokojnému shromáždění více než šesti stovek lidí, kteří se v dobré náladě rozešli kolem čtvrt na dvanáct.