V sobotu se v kulturním domě v Městci uskutečnil benefiční koncert s názvem Hudebníci hudebníkům. Jeho veškerý výtěžek předají organizátoři městeckému orchetru TOMK (Taneční orchestr Městec Králové), který nedlouho po sobě přišel za podivných okolností už podruhé o své nástroje a část aparatury.

Solidární muzikantská sobota přivedla do sálu nejprve ty dříve narozené. Těm zahrála dechovka Podkověnka. Na závěr jejich koncertu, na němž se zpívalo a tančilo, předal zpěvák Rudolf Mikuškovic st. dar tanečnímu orchestru TOMK. Josef Zach totiž věnoval TOMKu klarinet. „Jsem zvyklý mluvit na veřejnosti, ale dnes budu asi zadrhávat. Jsem dojatý z akce, která se, doufám, nebude muset opakovat,“ uvedl s úsměvem kapelník TOMKu Oldřich Matoušek.

Večer pak patřil v kulturáku rockovým skupinám Sine Nomine, Stays in Touch a Kompromis. Všechny koncerty kapely odehrály poctivě a ve svěžím tempu.

„Jsem spokojený, je to fajn benefice,“ zhodnotil akci hlavní organizátor Ruda Mikuškovic ml., kytarista a zpěvák místních Stays in Touch.

Již 15. května mají TOMK stát na pódiu stejného kulturního domu a hrát. „Nevím ještě, jak to uděláme,“ rozesmál publikum kapelník Matoušek.