Votvírák. Festival, který znamená každým rokem otevření letní festivalové sezóny na milovickém letišti Boží Dar a především českou a slovenskou hudební špičku.

Celkem na čtyřech pódiích se představí kolem sedmdesátky sólistů a kapel. Jmenujme například Annu K, která v poslední době statečně bojuje s rakovinou, legendární Olympic, Mig 21, slovenské No Name, metalový Arakain, Čechomor, Support Lesbians či UDG.

Votvírák se pyšní kromě popových stars také kvalitní hip – hopovou scénou. Ta se hemží elitními rapary jako PSH, Indy & Wich, Kontrafakt a třeba Moja Reč.

V minulých letech se Votvírák chlubil i tím, že na něj byl vstup zdarma. Navštívily ho tak desítky tisíc lidí. Na skupině Kabát bylo podle tehdejšího organizátora Artura Kaisera na 50 tisíc lidí. Letos se organizáři rohodli stanovit vstupné na 100, 150 a 200 korun. „Za 150 korun je možné zakoupit vstupenku ještě do 10. června, na místě pak za dvě stovky. Pro náročné návštěvníky existuje ještě VIP vstupenka za 800 korun. Ta zajišťuje majitelům samostatné odbavení a samostatný vstup do areálu v prostoru akreditace bez front, volný vstup na VIP tribunu, volný přístup do VIP zóny nebo do oddělených sociálních a hygienických prostor,“ slibují organizátoři.

Kromě vrchovaté porce muziky si festival Votvírák už od prvního ročníku drží renomé i v tom, že prodává až s osmdesáti procentní slevou lístky na další letní festivaly.

Organizátoři hudebního festivalu Votvírák myslí také na charitu. Návštěvníci festivalu na milovickém letišti Boží Dar, který zahajuje seriál letních festivalů, mohou pomoci různě. Tak například zakoupením lucerny štěstí, kdy z každé zakoupené lucerny půjde 10 korun organizaci Člověk v tísni. Ta následně odešle výtěžek na Moravu postiženou povodní. Lucernu si ovšem musíte koupit dopředu. Akce Votvíráku se jmenuje Přijď na festival s lucernou.

Na festivalu bude mít své místo i Klokánek, sídlící na pražském Chodově. Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí, jehož cílem je nabídnout dětem namísto ústavní výchovy přechodnou rodinnou péči na dobu, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny, nebo dokud pro ně není nalezena trvalá náhradní rodinná péče.

V neposlední řadě se na Votvíráku představí humanistické centrum Dialog. „Představíme zde kromě jiného například Kampaň lidské podpory, jejíž součástí je podpora vzdělání malých Afričanů,“ řekla předsedkyně centra Dialog Lucie Chodová.