Zaplněný sál kulturního domu v Milovicích byl v sobotu od tří do pěti doslova na nohou. Cestu na zábavu si našlo přes tři sta rodičů s dětmi. „A jaký tu máme krásný masky,“ vítala mě jedna z organizátorek. Ani ona nelhala. Co chvíli se přede mnou zjevil trpaslík, víla, Hary Potter nebo kovboj. A to nejen v dětském provedení. V několika případech přišli maskovaní nejen caparti, ale také rodiče.

Celé dvě hodiny se nejen tančilo, ale také soutěžilo o sladkosti. Bonbóny dostávaly ti, kteří zůstali při přerušení hudby stát „štronzo“, vytvořili tedy jakousi živou sochu.

„Mamííí, pojď mě vysadit na pódium,“ volala beruška ve chvíli, kdy se tvořil dětský pěvecký sbor, který si zazpíval několik dětských písniček. Mnohačlenné seskupení dirigovala půvabná kočička. Tedy samozřejmě malá dívenka v masce kočky.

Ani po závěrečné mašince se rozdováděným dětem a usmívajícícm se rodičům domů nechtělo. Není divu.

Snad jen jedna věc pro mě kazila dojem z celého odpoledne. Dýdžej Pepa Krčil pouštěl sice dětské písničky, ovšem zásadně „tuc tuc“ remixované. Nechápu, proč dětem třeba písničku Není nutno, aby bylo přímo veselo nelze pustit v krásném originále a musí mít v sobě to odporné tucání.

Ale to nic nemění na tom, že se dětský maškarní bálo se podařil a je to zároveň výzva pro organizátory do příštího roku.