Jakoby z pohádky vypadly, tak to slušelo dětem na sobotním maškarním plese pro nejmenší v městeckém sálu na Staré poště. Výřečný DJ a králíci z klobouku v nadživotní velikosti Bob a Bobek nenechali děti dlouho u svých rodičů.

Jen co zazněly první dětské hitovky, točili se v jednom kole spolu s králíky princezny, kostlivec, beruška, medvídek, supermani a vůbec desítky malých masek přišly z říše pohádek, filmu, hmyzu a zvířectva obecně. Z profesních oborů sálem pobíhal doktor
a na ples se dostavil dokonce
i malinký husita.

„Ples dětský a dospělý se 
v Městci koná, co já pamatuji tak dvacet let a každý rok bývalo dětské maškarní až po velkém plese, takže rodiče přiváděli své děti unavení. Tentokrát se dětský karneval koná jako první a je to znát 
i na účasti," hodnotila akci místní spoluorganizátorka 
a pokladní.

Jak už to tak bývá, ne všechny děti si ples užily podle představ dospělých, ať se rodiče snažili sebevíc. Zatímco kostlivec nebo nevěsta tančili a běhali po parketu, lištička nebo beruška dávaly rozmrzelým pláčem jasně najevo, že zrovna dnes na společenskou akci prostě nemají náladu. Zatímco některá zvířátka si z tanečního sálu udělala spíše závodní dráhu, některé princezny si zase k parketu troufly jen za doprovodu maminky.

Rozdílné povahy dětí se podařilo spojit bavičům, kteří děti zapojili do akce hromadným tancem macarena, vystoupením na pódiu, kde se beruška osmělila zazpívat Prší, prší a malý neohrožený superman vyrazil přítomným dech divokým kaskadérským tancem.

Ať už malá čarodějnice, víla, zebřička, čertík, nebo superhrdina, každý z nich je jasným favoritem pro svou rodinu. Jistě i proto, že si rodiče dali práci s výrobou často velmi nápaditého kostýmu. Přehlídku postaviček, které zachytil v maškarním reji objektiv Nymburského deníku, přinášíme také ve fotogalerii na webu nymbursky.denik.cz a připojujeme možnost dát hlas masce, která je pro vás nejsympatičtější, nejroztomilejší, nejnápaditější, zkrátka NEJ. Věřte, že by byla škoda, je nevidět!