První představení se uskutečnilo v pátek 12. dubna v Divadle Na Kovárně. Jak už název napovídá, hra nabízí pohled na složitou a každodenní problematiku manželského života. Každé společné soužití může obvykle přinášet vedle mnoha různých radostí i celou řadu problémů a nesnází. A ze vztahu se pak vytrácí porozumění, tolerance a hlavně láska. Přicházejí menší i větší konflikty a hádky. Manželství se dostává do krize a hrozí rozchod.

V tomto případě zejména Karin po zhlédnutí amerického filmu Madisonské mosty začíná toužit po velké romantické lásce. Její partner je spokojen se současným stavem a chtěl by dál vést normální život. Neshody stále narůstají a vše spěje k rozvodu.

Oba protagonisté nabídli zaplněnému divadlu skvěle vedený dialog o smyslu manželství, ve kterém to často zajiskřilo. Ostatně podle častého potlesku a ohlasu lze soudit, že diváci Manželství v nesnázích přijali velice kladně. Zbývá dodat, že závěr komedie dává Karin a Didierovi naději na druhou šanci. První repríza Manželů v nesnázích je na programu v pátek 3. května od 19.30 v Divadle Na Kovárně.